Sa oled siin

Viiruse leviku piiramiseks lisatakse Ida-Virumaa ühistransporti lisabusse

09.04.2020
Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia

Eriolukorra valitsuskomisjon otsustas eilsel istungil eraldada Vabariigi Valitsuse reservist 270 000 eurot, et toetada Ida-Viru maakonna bussiliinivedusid ja valikuliselt ettevõtteid, kes on korraldanud bussitranspordi enda töötajate veoks. Rahalise toetusega võimaldatakse lisabusse, et tagada bussides arvestuslikult kuni 50% täituvuse nõude järgimine.

Toetusmeede on mõeldud esmajärjekorras Narva ja Kohtla-Järve linna- ning maakonnaliinidel busside lisamiseks eriolukorras pideva ületäituvusega väljumistele. Samuti otsustas valitsuskomisjon toetada töötajate eriotstarbelistel liinivedudel busside lisamist nendele Ida-Virumaa piirkonna ettevõtjatele, kes osutavad elutähtsaid ja eriolukorras olulisi teenuseid ning toodavad esmatarbekaupu, et tagada ka nimetatud vedudel kuni 50% täituvusprintsiibi järgimine.
Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul aitavad lisabussid hajutada Ida-Virumaal populaarsetel marsruutidel reisijaid erinevatesse bussidesse, et vähendada viiruse leviku ohtu. „Ida-Virumaa on hetkel kõrge tähelepanu all ning ühistranspordi täiendava toetamisega soovime kaitsta selle piirkonna elanike tervist,” ütles Aas.

„Me ei soovi, et niigi raskes olukorras seiskuks kogu elu Ida-Virumaal ning lisabussid võimaldavad inimestel turvalisemalt liigelda. Toetame rahaliselt neid ettevõtteid, kes toovad ja viivad enda töötajaid tööle, kui nende töö on elutähtsa teenuse, eriolukorras olulise teenuse pakkumine või esmatarbekaupade tootmine,“ selgitas Aas.

Aasa sõnul kaaluti ka üle-eestiliselt busside täituvuspiirangu kehtestamist, kuid jooksev statistika näitab, et liinibusside keskmine täitumine kogu Eestis on langenud juba üle 40% ning 50% täituvuse printsiibi järgimisega üldiselt probleeme ei ole. Näiteks ei ole Tallinna linn vaatamata nõudluse vähenemisele liiniväljumisi oluliselt hõrendanud, et bussides ei oleks viiruse levikuajal liigselt sõitjaid ja vähendada nakkusriske.  “Hetkel puudub vajadus üle-eestiliselt bussi täituvuse piirangu kehtestamise järele,” lisas Aas.

Valitsuskomisjoni otsuse täitmiseks vajalikke tegevusi korraldab Maanteeamet koostöös piirkonna omavalitsusüksuste ja ettevõtjatega. Ida-Virumaa linnade ja maakonna ühistranspordi ümberkorralduste tegemiseks eraldatakse Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumile Vabariigi Valitsuse reservist 270 000 eurot ühe kuu rakendusperioodi kohta.

Veel uudiseid samal teemal

30.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eestist lennuliinide avamise piirang pikeneb 14. juulini

Valitsus otsustas pikendada Eestist lennuliinide avamise piirangut kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse 14. juulini.

22.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaubavedajad rikkusid viimase aasta jooksul eelkõige sõidumeeriku kasutamise nõudeid

Eelmise nädala lõpus võttis autokaubaveo komisjon kokku möödunud aasta rikkumiste statistika ning tegi ettepanekud haldusmeetmete rakendamiseks 12 vedajale, kelle autovedude kontrollimisel on tuvastatud korduvaid raskeid rikkumisi.