Sa oled siin

Veeteede Ameti peadirektori kohusetäitjaks saab Marek Rauk

14.05.2020

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kinnitas järgmiseks kuueks kuuks Veeteede Ameti peadirektori ülesannetesse Marek Rauki, kes võtab uuest nädalast üle Rene Arikase ülesanded.

Minister Aasa sõnul on oluline, et organisatsiooni tegevuses ei tekiks seisakut, kuni valitsus pole otsustanud ametite liitmist. „Veeteede Ametil on oluline roll Eesti kui mereriigi arendamisel ning omapoolse väärtusliku panuse merendusele andis sellest nädalast lõppeva ametiajaga Rene Arikas. Tänan teda tehtud töö eest ning soovin edu järgmistes väljakutsetes,“ lisas Aas.

„Veeteede Ametit võib tunnustada Arikase juhtimise ajal edukalt käivitatud kaubalaevade Eesti lipu alla toomise projekti, samuti mitmete silmapaistvate tuletornide rekonstrueerimise ning merendusvaldkonna populariseerimise eest,“ sõnas Aas.

Rene Arikase ametiaeg lõpeb 17. mail. Peadirektori kohusetäitjaks saab Marek Rauk, kes on meresõiduohutuse teenistuse juhataja ja peadirektori asetäitja. „Mul on hea meel selle võimaluse eest olla kapten eesoleval ajal, kui on kogu ameti edasine suund veel lahtine. Riigireformi otsust küll veel pole, kuid usun, et kui valitsus peaks ametid liitma, siis on Eesti merenduse tulevik samuti kindlates kätes. Organisatsioonile annavad näo just inimesed ning meie ameti töötajad pingutavad igapäevaselt, et arendada Eesti merendussektorit,“ lausus Rauk.

Rauk lõpetas 1999. aastal Mereakadeemia laevajuhi erialal ning 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli logistika magistrantuuri. Hetkel täiendab ta end TalTechis magistriprogrammis digimuutused ettevõttes. Veeteede Ametisse asus ta tööle 2002. aastal laevakontrolli inspektorina. VTA-s on ta aidanud juurutada kliendikeskset lähenemist järelevalve tegevustes ja suunanud fookuse kontrollimiselt pigem ennetusele ja nõustamisele. Samuti on ta juhtinud ja ette valmistanud ameti vastuvõtmist mitmetesse rahvusvahelistesse organisatsioonidesse. Rauk on aktiivselt tegev ka rahvusvahelises merenduses ning 2018. aastast on ta IMO – Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni ühe alakomitee (III – IMO Instrument Implementation Sub-Committee) asejuht.

Veel uudiseid samal teemal

30.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eestist lennuliinide avamise piirang pikeneb 14. juulini

Valitsus otsustas pikendada Eestist lennuliinide avamise piirangut kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse 14. juulini.

22.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaubavedajad rikkusid viimase aasta jooksul eelkõige sõidumeeriku kasutamise nõudeid

Eelmise nädala lõpus võttis autokaubaveo komisjon kokku möödunud aasta rikkumiste statistika ning tegi ettepanekud haldusmeetmete rakendamiseks 12 vedajale, kelle autovedude kontrollimisel on tuvastatud korduvaid raskeid rikkumisi.