Sa oled siin

Veerenni tänava ja Filtri tee ühendus sai MKM-i rahastamisotsuse

15.06.2009

Reedel allkirjastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts käskkirja, eraldades 47,5 miljonit krooni Tehnika tänava ja Filtri tee lõigul Veerenni-Filtri ühendustee ehitamiseks Tallinnas.
Veerenni tänava ja Filtri tee ehituse ettevalmistamine algas 2009. aasta II kvartalis, tööde lõpp on kavandatud 2010. aasta keskele. Ühendustee eesmärk on vähendada liikluskoormust kesklinnas, samuti aitab tee Ülemiste liiklussõlme ehituse ajal  suunata  liiklusvooge Tartu maanteele.
Kokku toetatakse projekti Euroopa Regionaalarengu Fondist 47,5 miljoni krooniga.
Transpordi infrastruktuuri arendamiseks on Euroopa Liidu eelarveperioodi 2007-2013 jooksul saanud MKM-i haldusalas rahastamisotsuse 11 projekti. Kokku on transpordi infrastruktuuri arendamiseks aastatel 2007-2013 kavandatud 22 projekti , mida rahastatakse Ühtekuuluvusfondist ja Euroopa Regionaalarengufondist kokku 9,8 miljardi krooniga.
Ülevaate ja lisainfot Euroopa Liidu fondide toel ellu viidavatest transpordi arendamise projektidest leiab nii MKMi kodulehelt www.mkm.ee ja Toetustasku blogist toetustasku.blogspot.com.