Sa oled siin

Valmisolek välistööjõudu värvata on olemas, ent napib teadlikkust

Veateade

  • Notice: Trying to get property 'data' of non-object in _dmemcache_get_pieces() (line 330 of /veebs/www.mkm.ee/webs/sites/all/modules/memcache/dmemcache.inc).
  • Warning: igbinary_unserialize_header: unsupported version: "ter "..., should begin with a binary version header of "\x00\x00\x00\x01" or "\x00\x00\x00\x02" in _dmemcache_get_pieces() (line 340 of /veebs/www.mkm.ee/webs/sites/all/modules/memcache/dmemcache.inc).
10.02.2016

Eile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis kogunenud Eesti talendipoliitika tegevuskava töörühm tõdes, et kuigi aasta jooksul on tehtud märkimisväärseid edusamme, on välistööjõu värbamine jätkuvalt keeruline ning nõuab osapoolte väga head koostööd.

Välisspetsisalistide Eestisse kaasamise tegevuskava töörühma juht ettevõtlusminister Liisa Oviir ütles, et saavutatud on märksa rohkem kui esialgu tegevuskavaga ette nähti. Hiljuti avaldatud INSEADi, Adecco Grupi ja inimressursi Juhtimise Instituudi indeksis talentide meelitamise ja hoidmise osas oli Eesti väga heal 19ndal positsioonil 109 riigi seas.
„Lootus on, et jõuame väikeriigina ka 15 atraktiivseima hulka,“ lausus Oviir.

Minister lisas, et samal ajal teeb murelikuks majanduskonjunktuuri viimane uuring, kus taaskord ütles viiendik küsitletud ettevõtjatest, et suurimaks arengut takistavaks teguriks on kvalifitseeritud tööjõu puudus.
Üheks olulisemaks takistuseks peab minister sisserände kvooti.
„Me võime teha ükskõik kui palju ponnistusi, aga kui me pole valmis sisserände kvooti suurendama, pole võimalik siia väljastpoolt Euroopat rohkem lisatööjõudu tuua,“ ütles Oviir.

Eilsel kohtumisel tõdeti, et suurendada tuleb nii avaliku kui erasektori teadlikkust välisspetsialistide värbamisel. Kuigi suurimaks probleemiks nimetatakse kvalifitseeritud tööjõu puudust, siis pakutud alternatiivsete lahendustega ettevõtjad kaasa ei lähe, sest sageli ei olda võimalustest teadlikud või pole piisavalt julgust neid proovida.

Möödunud aastal kinnitatud välisspetsisalistide Eestisse kaasamise tegevuskava 2015-2016 eesmärk on aidata kaasa Eesti majanduskasvule, meelitades Eestisse ja rakendades siinsel tööturul välisriikides elavaid spetsialiste. Talendipoliitika tegevuskava sihtrühmad on Eesti tööandjad kui potentsiaalsed välistööjõu värbajad, organisatsioonid, kes pakuvad talendipoliitikaga haakuvaid teenuseid, Eestis õppivad välistudengid, väljaspool Eestit elavad kodanikud ning välisriikide spetsialistid, kel on sellised oskused ja teadmised, mida Eesti tööjõuturul napib.

Täpsemat infot tegevuskava kohta leiate siit: https://www.mkm.ee/workinestonia/et/

/10.02.2016/

Veel uudiseid samal teemal

USA saatkonna asjur Brian Roraff ja väliskaubandus- ja IT-minister Raul Siem.
11.08.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti ja USA on sidevõrkude turvalisuse küsimuses ühel meelel

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus eile Ameerika Ühendriikide saatkonna asjuri Brian Roraff’iga, et arutada Eesti-USA vahelisi majandussuhteid ning vahetada mõtteid ka 5G ja sidevõrkude turvalisuse vallas.

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
13.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused peavad ärikasutajatele tagama selgemad kasutustingimused

Alates 12. juulist on Eestis otsekohalduv Euroopa Liidu määrus, mis aitab vahendusteenuste ärikasutajatele tagada läbipaistvamad ja õiglasemad kasutustingimused.