Sa oled siin

Valitsus kinnitas võrgueeskirja muudatuse

11.02.2016

Valitsus kinnitas neljapäeval võrgueeskirja muudatuse, mis optimeerib kaugloetavate elektriarvestite paigaldamise kulusid, pikendab Narva Elektrijaamade vanade energiaplokkide tööaega ilma põhjaliku ümberehitamiseta ja defineerib päikeseelektrijaama mõiste.

Muudatuse kohaselt paigaldatakse arvestid 1. jaanuariks 2017 ainult nendesse tarbimiskohtadesse, kus toimub reaalne elektri tarbimine. Sinna, kus ei ole kolme viimase aasta jooksul elektrit kasutatud, paigaldatakse kaugloetav arvesti alles siis, kui tarbimine taastub.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul on eesmärk suure investeeringu, suurusjärk 1,5 miljonit eurot, mõistlik ajatamine ja võib-olla ka ebavajaliku investeeringu vältimine. „Näiteks tühja korterisse või majja, kus inimesed ei ela ja elektrit ei tarbi, pole mõtet uut arvestit paigaldada enne, kui on tulnud elanikud,“ ütles ta.

Võrgueeskirja muudatus defineerib päikeseelektrijaama mõiste ja sätestab talle võrguga ühendamise tingimused. Lisaks täpsustatakse ja lihtsustatakse elektri mikrotootjate (tootmisseadmed kuni 15 kW võimsusega) võrguga ühendamise tingimusi, näiteks ei pea sellise elektrijaama elektriosa projekti enam võrguettevõtjaga kooskõlastama.

Eeskiri pikendab Narva Elektrijaamade vanade energiaplokkide kasutamist, kuni keskkonnanõuded seda võimaldavad. Eesti Elektrijaam ja Balti Elektrijaam on viinud ellu väävliheitmete ja lämmastikuheitmete vähendamise projektid, mille tulemusena vastavad heitmed Euroopa Liidu nõuetele.

#võrgueeskiri #energiamajandus

/11.02.2016/

Veel uudiseid samal teemal

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.

18.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks

Valitsus kinnitas täna vedelkütuse seaduse eelnõu, mis muudab järgmise aasta kevadest bensiini ja diislikütusesse biokomponendi lisamise tanklatele paindlikumaks.