Sa oled siin

Valitsus kiitis heaks Eesti andmesaatkonna rajamise Luksemburgi

15.06.2017

Täna kiideti valitsuse istungil heaks koostööleppe tingimused Eesti andmesaatkonna rajamiseks Luksemburgi. Eesti andmesaatkonnas hakatakse esimest korda maailmas hoidma välismaises asupaigas riiklikke kriitilisi andmeid, mis on kaitstud diplomaatiliste õigustega.
 
„Andmesaatkond annab Eesti riigi andmete turvaliseks säilitamiseks ja elutähtsate infosüsteemide töös hoidmiseks olulise lisagarantii. Meie infoühiskond on võrreldes teiste Euroopa riikidega esirinnas, oleme digivaldkonnas arenenud efektiivseks ja mitmekülgseks. Seetõttu on eriti tähtis meie e-riigi toimist ka kaitsta,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tänasel valitsuse pressikonverentsil.
 
„Oleme väga uhked, et tegemist on maailma esimese andmesaatkonnaga. Eesti andmesaatkond toob endaga kaasa innovatsiooni mitte ainult tehnoloogilistes lahendustes, vaid ka rahvusvahelises õiguses. Andmesaatkond on juriidilises mõttes nagu päris saatkond, sellel saavad olema sarnased õigused nagu Eesti füüsilisel saatkonnal,“ lisas minister.
 
Eesti andmesaatkonna asukohaks valiti Luksemburg, sest neil on olemas NATO standardile vastavad kõrgturvalised andmekeskused. Lisaks on kriitiliste andmete varundamisel oluline piisav geograafiline kaugus originaalserveritest. Luksemburgi valitsus on valmis pakkuma Eesti riigi andmetele vajalikke diplomaatilisi eesõiguseid ja kaitset. Sarnaselt Eestile peetakse Luksemburgi kiiresti arenevaks digitaalseks ühiskonnaks, mis on aluseks kahe riigi edukale koostööle.  
 
Eesti ja Luksemburgi vaheline kokkulepe sõlmitakse 20. juunil peaministri visiidil Luksemburgi. Andmesaatkond saab reaalselt valmis ja alustab tööd tuleva aasta alguses.
 
Andmesaatkonna renditasudeks on vahendid riigieelarvest ettenähtud alates 2018. aastast mahus 236 000 eurot. Lisaks on tarvis sisustada riistvaraga andmesaatkonna ruumid, need investeeringud tehakse EL Struktuurifondide vahenditest.

/15.06.2017/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
29.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister: värske audit on selge kinnitus e-residentsuse programmi kasumlikkusele

Täna avalikustas Riigikontroll Eesti e-residentsuse programmi tulemuslikkust hindava auditi. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on audit programmi arengu vaatest väga vajalik ning kinnitab e-residentsuse kasu Eesti majandusele.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
24.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Raul Siem kuulas sideettevõtjate seisukohti seoses 5G sageduskonkursiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus eile 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avaliku konsultatsiooni raames sideettevõtetega, et saada ülevaade arutelude hetkeseisust.