Sa oled siin

Valitsus eraldas suurinvesteeringute julgustamiseks 3 miljonit eurot

28.04.2016
Valitsus otsustas eraldada 2017. aasta riigieelarvest ettevõtluse edendamiseks loodava suurinvesteeringu meetme toetuseks kolm miljonit eurot, lisaks eraldatakse ettevõtetele lisavahendeid maapiirkondades elektrivõrgu ja internetiga liitumiseks. 
 
Suurinvesteeringute meetmest toetatakse uute tootmisüksuste loomist ja tehnoloogia soetamist ning olemasolevate tootmisüksuste laiendamist. Toetusmeetme eesmärgiks on luua paremad tingimused majanduskasvuks, julgustada välisinvestoreid ja Eestis tegutsevaid välisettevõtteid tegema suuremaid investeeringuid, luua uusi töökohti, suurendada eksporti. 
 
Ettevõtlusminister Liisa Oviir ütles, et viimasel ajal tehtud uuringud näitavad, et ettevõtjatel puudub julgus teha Eestis suuremahulisi investeeringuid, mistõttu on valitsuse rahaeraldamise otsus väga oluline samm majanduse elavdamiseks.
 
„Kõige olulisem on praegu saada juurde investeeringuid ja luua juurde töökohti suure tööpuudusega piirkondades, nagu näiteks Ida-Virumaa,“ ütles Oviir.
 
Minister lisas, et suurinvesteeringute meetme kaudu soovitakse mõjutada eelkõige selliseid investoreid, kes on valimas investeeringute tegemisel Eesti ja mõne teise riigi vahel. 
 
„Tänasel päeval konkureerime me investeeringute pärast järjest rohkem teiste riikidega ja see meede aitab meil konkurentsis püsida,“ ütles Oviir. „Samuti ootame, et investeeringute tulemusel luuakse keskmisest kõrgema palgaga töökohti.“
 
2017. aastal panustatav 3 miljonit eurot investeeringutoetustesse toob kaasa ettevõtjate omainvesteeringu 25–30 miljonit eurot, uusi töökohti tööstuses ca 400 (1,7 miljonit eurot maksutulu aastas), kaasnevaid töökohti teeninduses ca 100 (400 000 eurot maksutulu aastas), lisandub ekspordikäive 20 miljonit eurot ning lisandväärtus 15–20 miljonit eurot aastas. 
 
„See on kõige kiirema tootlusega investeering, tuues investeeringuks kulutatud summa riigile tagasi 1,5 aastaga,“ lausus Oviir.
 
Lisaks suurinvesteeringute toetusele eraldatakse kokkuleppe kohaselt maapiirkondade ettevõtluse ja majanduskasvu stimuleerimiseks 2017. ja 2018. aastal miljon eurot ning alates 2019. aastast viis miljonit aastas.
 
„Mõlema meetme puhul on osaliselt tegemist ka regionaalsete meetmetega – soovime majandust elavdada kogu riigis, aga luua juurde ka töökohti piirkondadesse, kus on tööpuudus. Eelistame muidugi kõrge lisandväärtusega ettevõtteid,“ ütles Oviir.

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.