Sa oled siin

Väliskaubandus- ja IT-minister pikendab 3,6 GHz sageduskonkursi avalikku konsultatsiooni

17.06.2020
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on konkursi tingimuste muutmise eesmärk ennekõike konkurentsi soodustamine.
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on konkursi tingimuste muutmise eesmärk ennekõike konkurentsi soodustamine.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem pikendab esimese 5G sageduse – 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avalikku konsultatsiooni. Sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

“Olen kohtunud kõigi sideettevõtjatega ja tänan neid senise tagasiside eest. Kuna turuosalised avaldasid soovi võtta lisaaega, et konkursi tingimusi veelgi põhjalikumalt läbi arutada, siis ei näe põhjust, miks mitte sellele soovile vastu tulla ja see lisaaeg leida,” ütles Siem.

Ministri ettepaneku järgi jaotatakse 3410–3800 MHz sagedusala planeeritud kolme asemel neljaks võrdseks sagedusloaks. „Olen ettepanekut tehes võtnud arvesse kõiki Eesti ja Euroopa vastavaid reguleerivaid akte ning kokkuleppeid ja ka spetsialistide hinnangul on välja pakutud sagedusvahemikud piisavalt suured, et võimaldada 5G tehnoloogiate andmemassiive. Samas arvestavad need ka Venemaast tulenevaid piiranguid ja jätavad vabaks viienda väiksema puhverala, et tagada kaitsejõudude seadmete häirevaba töö,“ selgitas minister. „Sageduste jaotamisest detailsemalt räägime ettevõtjatega ka jätkuva konsultatsiooni käigus,“ lisas Siem.

Ministri sõnul on konkursi tingimuste muutmise eesmärk ennekõike konkurentsi soodustamine. „MKM on koroonakriisi majandusmõju arvestades analüüsinud muu hulgas ka sideturu ergutamise võimalikke viise ja üheks asjakohaseks meetmeks on sagedusjaotuse ja sageduslubade arvu muutmine. See võimaldab meil ühest küljest hoida turu avatuna võimalikult paljudele pakkujatele, kuid teisest küljest tagada piiratud sagedusressursi tõhus kasutus,“ märkis minister.

Sageduslubade riiklikul konkursil võivad osaleda kõik sideettevõtjad nii Eestist kui mujalt.

Sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
29.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister: värske audit on selge kinnitus e-residentsuse programmi kasumlikkusele

Täna avalikustas Riigikontroll Eesti e-residentsuse programmi tulemuslikkust hindava auditi. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on audit programmi arengu vaatest väga vajalik ning kinnitab e-residentsuse kasu Eesti majandusele.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
24.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Raul Siem kuulas sideettevõtjate seisukohti seoses 5G sageduskonkursiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus eile 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avaliku konsultatsiooni raames sideettevõtetega, et saada ülevaade arutelude hetkeseisust.