Sa oled siin

Väliskaubandus- ja IT-minister muudab 3,6 GHz sageduskonkursi määrust

03.06.2020

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem saatis avalikule konsultatsioonile esimese 5G sageduse - 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse, mille kohaselt kuulutakse konkurss välja neljale sagedusloale varasemalt plaanitud kolme asemel.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ettepaneku järgi jaotatakse 3410–3800 MHz sagedusala planeeritud kolme asemel neljaks võrdseks sagedusloaks. Ministri hinnangul soodustab see konkurentsi, kuid samas aitab tagada sagedusressursi tõhusa kasutuse. „Peame hoidma turu avatuna võimalikult paljudele uutele arengutele ja pakkujatele. See aitab tagada jätkusuutliku ja mitmekesise teenuste valiku ka tänaseks olulisel määral muutunud majanduskeskkonnas,“ märkis Siem.

„Koroonakriis näitas veelkord, kui oluline on Eestis heade sideühenduste olemasolu. Kuigi ühenduste kvaliteet järjest kasvab, kasvavad ka inimeste ootused,“ tõdes Siem. „Samuti näitas kriis, et inimesed saavad edukalt töötada ka maapiirkondades, kuid selle peamiseks eelduseks on hea internetiühendus. Kuigi valitsus tegi olulise otsuse ja suunas kiire interneti püsiühenduse rajamiseks täiendavad 15 miljonit eurot, siis igale poole siiski kaabliga internet ei jõua ja peame tõstma ka õhu teel leviva andmeside kättesaadavust,“ selgitas minister.

Eraldatav sagedusala jaotatakse neljaks osaks, mis on piisavalt suured, et võimaldada 5G tehnoloogiate andmemassiive. Täiendavalt jäetakse endiselt vabaks viies väiksem puhverala, et tagada kaitsejõudude seadmete häirevaba töö. Sageduste kasutuslubasid saavad riiklikul konkursil osta kõik huvilised sideettevõtjad nii Eestist kui mujalt.

5G sagedusala konkursi avalduste esitamise tähtaeg on 18.06.2020 kell 23.59. Käesolevad muudatused on plaanis kehtestada hiljemalt 17.06.2020 ning sellest tulenevalt pikeneb ka konkursi lõpptähtaeg 30 päeva võrra, et juba avalduse esitanud sideettevõtjad saaksid oma avaldusi muuta ja uued konkursil osaleda soovijad avaldused esitada.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
29.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister: värske audit on selge kinnitus e-residentsuse programmi kasumlikkusele

Täna avalikustas Riigikontroll Eesti e-residentsuse programmi tulemuslikkust hindava auditi. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on audit programmi arengu vaatest väga vajalik ning kinnitab e-residentsuse kasu Eesti majandusele.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
24.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Raul Siem kuulas sideettevõtjate seisukohti seoses 5G sageduskonkursiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus eile 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avaliku konsultatsiooni raames sideettevõtetega, et saada ülevaade arutelude hetkeseisust.