Sa oled siin

Turismifoorum keskendub innovatsioonile ja turvalisusele Euroopa turismisektoris

19.10.2017
Minister Palo tänasel Turismifoorumil.
Minister Palo tänasel Turismifoorumil.

Täna Tallinnas toimunud 16. Euroopa Turismifoorum keskendus digitaalsete ja innovaatiliste reisiteenuste korraldamisele ning mugavamate ja turvalisemate transpordiühenduste tagamisele. Kokku osales foorumil üle 170 Euroopa turismivaldkonna tipu nii avalikust kui ka erasektorist. 

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo sõnul suurendab globaliseerumine ja jätkuv majanduskasv nõudlust kvaliteetsete reisiteenuste järele. „Maailm ei ole kunagi olnud nii väike kui see on täna. Ükski sihtkoht pole liiga kaugel ja reisimine on muutunud mugavusteenusest taskukohasemaks tarbekaubaks. Samas kasvavate mahtude juures peavad turismikorraldajad suutma pakkuda järjest mugavamat ja turvalisemat teenust.“

Ta lisas, et innovatsioon ja digitaalsed lahendused aitavad Euroopa turismitööstusel vastata kaasaegse reisija vajadustele ning suurendada sektori konkurentsivõimet. „Reisijad tahavad tänapäeval järjest enam oma reise ise planeerida ja teha seda mugavalt kodust lahkumata, mistõttu peab kõik alates lennupiletitest kuni sihtkoha atraktsioonide ja ühistranspordini olema kergelt kättesaadav. On tähtis, et seda mõistaksid üheselt kõik liikmesriigid ning seda peetaks silmas ka strateegiate, ärimudelite ning ühise seadusloome ajakohastamisel,“ lisas minister.

Euroopa turismifoorum toimub igal aastal Euroopa Komisjoni ja teise poolaasta EL nõukogu eesistujariigi koostööna. 16. Euroopa Turismifoorumil Tallinnas arutati turismisektoris digitaalsete lahenduste kasutusele võtmist, transpordiühenduste kitsaskohti, turismisektori keskkonnasõbralikkust ja turvalist reisimist Euroopas. Foorum andis osalejatele võimaluse vahetada mõtteid ja kogemusi Euroopa turismi arenguid mõjutavatel olulistel teemadel ELi ja liikmesriikide turismivaldkonna poliitikakujundajate, rahvusvaheliste organisatsioonide, erinevate ELi tasandi turismisektori ühenduste esindajate ning turismiettevõtjatega.

Turismifoorumil analüüsiti ka Euroopa Komisjoni erinevaid algatusi ja meetmeid, mille eesmärk on edendada turismitööstuses uusi tehnoloogiaid ja innovatsiooni. Lisaks tutvustati ka parimaid tavasid turismiettevõtetelt, kes on edukalt digilahendusi kasutusele võtnud.

EAS-i turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Eesti rahvusvaheliselt tuntust kogunud peamiselt e-riigi ja nutikate digitaalsete lahenduste kasutajana. „Tänasel Turismifoorumil on kaks olulist eesmärki. Ühelt poolt propageerida innovaatiliste ja digitaalsete tehnoloogiate kasutamist ja teiselt poolt kinnistada meie tänast kuvandit selle valdkonna veduri ja eestkõnelejana.“

16. Euroopa Turismifoorumi kohta leiad rohkem infot siit: https://www.eu2017.ee/et/political-meetings/16-euroopa-turismifoorum

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Karl Ander Adami/Toolbox Estonia
08.02.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Tammist: turismi megatrendid mõjutavad ka Eesti turismisektori tulevikku

Majandusliku koostöö ja arengu organisatsioon OECD tutvustab täna rahvusvahelisel  turismimessil TOUREST värsket raportit pikaajalistest trendidest turismis ja nende mõjust turismi tulevikule.

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
13.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Turismi arengukava teeb Eesti sihtkohana nähtavamaks ja keskendub edaspidi enam lisandväärtuse kasvule

Eesti riikliku turismiarengukava rakendusplaani alusel investeerib riik aastatel 2018-2020 turismi arendamisse üle 38 miljoni euro.