Sa oled siin

Tule kandideeri EL-i tooteohutuse auhinnale!

04.03.2019

Euroopa Komisjon kuulutas avatuks uue tooteohutuse auhinna konkursi, millega soovitakse tunnustada ettevõtjaid, kes peavad eriti oluliseks võimalikult ohutute toodete pakkumist tarbijatele.

Kõik ettevõtted – nii suured kui ka väikesed – on teretulnud kandideerima sellele auhinnale internetis müüdavate toodete ja lapsehooldustoodete kategoorias. Euroopa Komisjoni tarbijaküsimuste volinik Věra Jourová ulatab võitjatele auhinnad selle aasta septembris. Auhinna vääriliseks osutumine saab luua suuremat huvi ettevõtte toodete vastu nii Eestis kui välismaal.

Kõik tarbijad ootavad ja väärivad ohutuid tooteid. Uue auhinnaga tunnustatakse ettevõtteid, kellele tooteohutus on südameasjaks ja kes ei piirdu vaid ELi õiguses kehtestatud miinimumnõuete täitmisega, vaid tegelevad oma toodete uuendamise ja ohutumaks muutmisega, tõstes tarbijakaitse taset kogu Euroopas.

Tähelepanu keskmes on internetis müüdavad tooted (v.a toiduained) ja imikutele ja väikelastele mõeldud lapsehooldustooted (v.a mänguasjad, nahahooldustooted ja toit).

Käesoleval aastal saavad ettevõtjad kandideerida kahes kategoorias:

  • Internetis müüdavad tooted: sellele auhinnale saavad kandideerida nii enda toodetud tooteid müüvad ettevõtted kui ka tooteid pakkuvad ja müüvad e-poed või ostukeskkonnad, kes pööravad erilist tähelepanu oma tootevalikus olevate toodete ohutusele. Otsime parimaid tavasid ja meetodeid ettevõtte protsessides näiteks ohtlike toodete turult tagasikutsumisel või nende tõhusal tuvastamisel enne müügiks pakkumist.
  • Lapsehooldustooted: sellele auhinnale saavad kandideerida nii tooteid valmistavad kui müügiks pakkuvad ettevõtted, kelle jaoks on laste ohutus peamine prioriteet. Nende toodete hulka kuuluvad näiteks rõivad ja jalatsid, vannid ja vannitarbed, lutipudelid ja toitmisvahendid, turvahällid (v.a turvatoolid autosse) ja ohutusvarustus, nagu turvaväravad. Tähelepanuväärne võib olla näiteks hälli kujundus või klientide ohtudest teavitamine uuenduslikul moel, müügijärgse teeninduse eeskujulik kvaliteet või põhjalik riskikontroll kogu toote eluea jooksul.

Ohutus on tarbijate jaoks tähtis. Kui see on tähtis teie ettevõtte jaoks, siis see auhinnavõistlus võib olla teie võimalus silma paista.

Esitage oma kandidatuur, täites taotlusvormi internetis enne 7. aprilli 2019. Võistluse reeglite ja tooteid puudutavate üksikasjadega saate täpsemalt tutvuda siin.

Võistluse korraldus
 

Kolme-etapilise hindamise käigus valitakse välja  12 võitjat: mõlemas kategoorias (internetis müüdavate toodete ohutus ja lapsehooldustoodete ohutus) antakse kuld-, hõbe- või pronksmedalid kolmele VKE-le ja kolmele suurettevõttele. Võitjatele annab auhinnad kätte volinik Jourová käesoleva aasta septembris Brüsselis toimuval autasustamistseremoonial, kus avaneb ka võimalus jagada mõtteid ja parimaid tavasid kolleegidega oma valdkonnast.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.