Sa oled siin

Transiidikomisjon ootab valitsuse otsust ametite ühendamiseks

21.02.2020
Foto: Renee Altrov
Foto: Renee Altrov

Valitsuse transiidikomisjon andis täna põhimõttelise heakskiidu märtsis valitsuse otsust ootavale transpordi ametite ühendamisele.

„Transiidikomisjonis kõlanud sektori heakskiit kinnitab, et võimalikul ametite ühendamisel oleks reaalne kasu, et pakkuda inimestele nii paremaid teenuseid kui ka kogu transpordisektori arengu paremat planeerimist,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Ümberkorraldatud kujul alustaksid ametid tööd järgmise aasta alguses, kui valitsus peaks märtsis otsuse vastu võtma. „Kuigi transpordi valdkondade ühendamisega läheksid nii merenduse, lennunduse kui ka maantee sektorite juhtimise korraldamine ühte asutusse, on merendus praeguse valitsuse üks prioriteete,“ selgitas Aas. „Kui me otsustame järgmisel kuul transpordi ametid ühendada, siis toome ka laevade lipu alla toomise projekti turundustegevused ministeeriumisse ja loome merendust strateegiliselt arendava funktsiooni.“

Ametite ühendamisega tekkiv uus funktsioon ministeeriumis hakkaks koordineerima merenduspoliitika ettevõtlusega seotud toetusmeetmete väljatöötamist. Samuti luuakse laevade Eesti lipu alla toomise projekti rahvusvahelise turunduse väärtuspakkumise, et seda saaksid kasutada EAS ja äridiplomaadid. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on ametikoha loomist ning raha taotlemist ette valmistamas, et ametite ühendamise otsusega muudatused ellu viia.

Lisaks ametite ühendamisele arutleti ka transpordi valdkonna tulevikku ning vajalikke tegevusi sellel kümnendil seal hulgas väljakutseid Eesti raudteedel ja raudtee kasutustasude määramist.

Transiidikomisjon on riiklik komisjon, kuhu kuuluvad riigikogu, MKM-i, Rahandusministeeriumi, Välisministeeriumi, Maksu- ja Tolliameti, Tehnilise Järelevalve Ameti, Veeteede Ameti, Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni ja Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni esindajad. Ettevõtetest on komisjonis Eesti Raudtee, Tallinna Sadam, Rail Baltic Estonia, AS Operail, Sillamäe Sadam, Paldiski Sadam, Alexela Oil, Liwathon E.O.S, VOPAK E.O.S, E.R.S ja Kühne + Nagel, HHLA TK Estonia, Tallinna Lennujaam.

Transiidikomisjoni tööks on õigusloome-, valdkondlike strateegiate-, välissuhtluse- ja finantseerimisalaste ettepanekute tegemine, et tagada meie transpordiettevõtjate konkurentsivõime ning soodustada majanduskasvu. Komisjoni juhib majandus- ja taristuminister.

Veel uudiseid samal teemal

17.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Info lennupiirangute kohta

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas 17. mail korralduse, millega ei tohi Eestist alates 18. maist lennata kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse nagu Ühendkuningriik, Rootsi, Belgia, Taani, Türgi, Valgevene ja Venemaa.

14.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veeteede Ameti peadirektori kohusetäitjaks saab Marek Rauk

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kinnitas järgmiseks kuueks kuuks Veeteede Ameti peadirektori ülesannetesse Marek Rauki, kes võtab uuest nädalast üle Rene Arikase ülesanded.