Sa oled siin

Tippjuhid otsivad Stockholmis võimalusi Läänemeremaade majandustõusuks

03.10.2009

Esmaspäeval 5.  oktoobril osaleb majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Stockholmis toimuval XI Läänemere Arengufoorumil (Baltic Development Forum), kus nii era- kui ka avaliku sektori tippjuhid, teadlased ja ajakirjanikud Skandinaaviast ja Baltimaadest arutlevad võimaluste üle regiooni majanduse turgutamiseks. Foorumi pea-eesmärgiks on otsida innovatiivseid ja edukaid lahendusi, mis tõstaks kogu regiooni konkurentsivõimet nii Euroopa Liidus kui maailmas tervikuna.

Parts esineb seminaril teemal, kuidas strateegiliselt juhtida ettevõtlust välja majanduskriisist.
Juhan Partsi sõnul on Läänemere foorum oma tähtsust tagasi saamas. "Meie jaoks on oluline kasutada iga võimalust, andmaks adekvaatset pilti Eesti majanduse olukorrast ja kriisist väljumisstrateegiast. Ericssoni, Telia-Sonera ja mitmete teiste ettevõtete investeerimisotsused peaks olema heaks eeskujuks laiemalt kasutada soodsat konjunktuuri, et investeerida Eestisse", ütles Parts.

Kahepäevase tippkohtumise korraldab Euroopa Liidu eesistujamaa Rootsi. Paralleelselt toimuvatel aruteludel osalevad teiste seas ka Soome peaminister Matti Vanhanen, Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt, Läti peaminister Valdis Dombrovskis ja Leedu peaminister Andrius Kubilius.

Esimene Läänemere Arengufoorum toimus 1998. aastal endise Taani välisminister Uffe Ellemann-Jenseni eestvedamisel,  2007. aastal toimus foorum Tallinnas. Foorumi eesmärgiks on edendada Läänemere regiooni kui jõukat ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist piirkonda ja see koondab endas enam kui 5000 tippjuhti kogu Läänemere regioonis.
Lisainfo foorumi kohta www.bdforum.org