Sa oled siin

Tarbijakaitseamet ühendatakse Tehnilise Järelevalve Ametiga

21.11.2018
Ministeeirumite ühishoone
Ministeeirumite ühishoone

Riigikogu võttis täna vastu seaduse, millega Tarbijakaitseamet ühendatakse Tehnilise Järelevalve Ametiga. Ametite ühendamise eesmärk on tugevdada riikliku tarbijakeskkonna ning turu- ja ohutusjärelevalve võimekust, tuues kompetentsid ühte majja kokku.

Tarbijakaitseameti liitmine Tehnilise Järelevalve Ametiga võimaldab majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul tõhustada riigi tuge nii tarbijate õiguste eest seismisel kui ettevõtjatele partneriks olemisel ja turu reguleerimisel. „Mõlema ameti töö sisuks on turu järelevalve ning meeskondade ühte majja koondamisel on võimalik  tõsta majandustegevuste järelevalve võimekust, avalike teenuste pakkumist ja lihtsustada inimeste suhtlust riigiga,“ kommenteeris minister ametite ühendamisest tõusvat kasu.

Ühendamet alustab tööd tuleva aasta 1. jaanuaril ja jääb täitma kõiki seni kahel asutusel olnud ülesandeid. Ühendametit asub juhtima Tehnilise Järelevalve Ameti praegune peadirektor Kaur Kajak. „Ühendametile seatud eesmärgid ja oodatavad kasutegurid on laiapõhjalised ja kõiki osapooli arvestavad. Meie tegevuse visiooniks saab olema ühelt poolt kvaliteetne, usaldusväärne ja ohutu elukeskkond ning teisalt avalike teenuste senisest parem kättesaadavus ja kasutusmugavus nii tarbijale kui ettevõtjale. Kõige selle saavutamiseks pean ühendameti juhina esmaseks väljakutseks sünergia ja parimate koostöö- ning juhtimismudelite loomist oma meeskonnas. See on edukuse ja jätkusuutlikkuse üks võtmetegur,“ lisas Kajak.

Täna Riigikogus kolmanda lugemise läbinud eelnõuga viiakse seadustesse sisse muudatused, et oleks võimalik ühendada Tarbijakaitseameti ülesanded Tehnilise Järelevalve Ametiga. Ametite ühendamine lähtub riigireformi üldisemast põhimõttest, milleks on dubleerimise vähendamine riigiametites, ametiasutuste arvu vähendamine ning avaliku teenuse kvaliteedi ja kättesaadavuse paranemine.

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

25.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM uurib võimalusi ametite funktsioonide liitmiseks

Järgmise aasta märtsiks viib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös ministeeriumi haldusalas oleva nelja ametiga läbi analüüsi, et selgitada välja millist kasu tooks ametite funktsioonide ühendamine.