Sa oled siin

Täna kuulutati välja hange operaatori leidmiseks Vormsi reisiparvlaevaliinile

17.07.2014

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös Lääne Maavalitsusega kuulutas täna välja riigihanke operaatori leidmiseks Vormsi saart teenindavale reisiparvlaevaliinile, mille eesmärgiks on leida uuele ehitatavale laevale Ormsö operaator enne selle valmimist.

Avaliku teenindamise leping veoteenuse osutamiseks Sviby-Rohuküla-Sviby reisiparvlaevaliinil sõlmitakse viieks aastaks, eeldatavalt perioodiks on 05. jaanuar 2015 kuni 30. aprill 2020. Hankeleping hõlmab sõidupiletite müüki ja eelmüüki (sh e-piletite) ning pakkuja poolt broneerimise korraldamist nii Rohuküla sadamas kui e-keskkonnas.

Pakkumiste esitamise tähtaeg hankele on 25. august 2014 ning see peab jõus olema 90 päeva. Pakkumiste võrdlemisel võetakse arvesse avaliku liiniveo teenuse maksumust ning pakkujal peab olema reisi- või parvlaevateenuse osutamise kogemus viimase kolme aasta jooksul. Hankeleping sõlmitakse madalaima hinnaga pakkujaga.

Reisiparvlaev võimaldab aastaringset vedu ja peab mahutama vähemalt 22 sõiduautot või kahte veoautot massiga 45 tonni. Päästevahenditega varustatud sõitjakohti peab olema laeval vähemalt 200. Reisile kuluv aeg sõitjate pardalevõtu ja pardalt lahkumisega ning koos sõidukite lastimise ja lossimisega ei või ületada tavapärastes ilmastikuoludes Sviby-Rohuküla liinil 60 minutit, sealjuures ei tohi olla ülesõidu aeg pikem kui 45 minutit.

Vormsi liini uus reisiparvlaev Ormsö valmib Veeteede Ameti tellimusel, mida rahastab projekt „Väikesaartega ühenduse pidamiseks laevade soetamine“. Laeva valmimistähtaeg on 1. mai 2015.

Veel uudiseid samal teemal

17.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Euroopa Komisjon andis Eestile meretranspordi toetamiseks riigiabi loa

Eile andis Euroopa Komisjon Eestile riigiabi loa laevandusettevõtetele, et toetada Eesti meretranspordi sektori arengut.

27.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: kliima eest seistakse mitmel rindel

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas esindas Eestit maailma merenduse tippsündmusel Londonis ning kutsus riike üles merenduses digitaalsete lahenduste kasutuselevõtuks.