Sa oled siin

Täna algav Digiriigi häkaton toob taas kokku riigiasutused ja IT-ettevõtted

20.11.2019

Täna pärastlõunal algab kolmas digiriigi häkaton, mille eesmärk on tuua kokku nii era- kui avalik sektor, et üheskoos tavapärasest erinevas koostöövormis e-riiki arendada.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) IKT asekantsler Siim Sikkuti sõnul on MKM-i seisukohast kõige olulisem häkatoniga riigiametnikke ja IT-spetsialiste lähendada. „Häkatoniga saab kiirelt tulla mugavustsoonist välja. Mõned riigiametnikud pole kunagi IT-inseneri või kasutajakogemuse disaineriga kokku puutunud – nii on väga keeruline koostada riigihanget ja tellida arendust, mis päriselt kasutaja vajadustele vastaks ja digiriiki edasi viiks. Samuti pole erasektoril pahatihti head arusaama riigi probleemidest ja mõtteviisist,“ märkis Sikkut. „Me sihiks on, et häkatonide tulemusel on riik targem tellija ja riigiasutuste loodavad lahendused nutikamad – sealhulgas just pikemas plaanis.“

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest, mida ürituse alguses osalejatele esitletakse. Lahendamist ootavad seekord muu hulgas kliendikaardi lahendus, kaubamärgi monitoorimine, meremeeste sõidupäevik, ruumi-info kuvamine liitreaalsuses ning ka kantseliidi väljajuurimine. Ettevõtted osalevad üritusel meeskonnaga, kes saab ise valida omale sobiva väljakutse, mida 48 tunniga lahendada.

Esimeste häkatonide tagasiside on Sikkuti sõnul olnud positiivne. „Me teeme MKM-is tööd selle nimel, et rohkem häkatonide raames loodud proovilahendusi saaks päristeenusteks ja tellimusteks,“ rääkis Sikkut. Samas on mitmeid häid näiteid, kuidas senised kaks häkatoni on andnud tulemuseks uued lahendused, mis juba on rakenduses. Näiteks esitati esimesele digiriigi häkatonile kohtulahendites sisalduvate isikuandmete lahendamise probleem. „Tänaseks on tänu häkatoni raames tehtud katsetustele isikuandmed lahenditest eemaldatud ja lahendid muudetud uuesti kättesaadavaks, mis annab kodanikele võimaluse nendega tutvuda palju kiiremini, kui seda varem oli võimalik. Lisaks on väga mitmeid ideid veel asutustes töös, mille alged on just Digiriigi häkatonilt hoo sisse saanud – need arendused on kas ootamas hankeid või teel sinna, kuid me sihiks on kindlasti häkatonist-arenduseni tempot tõsta koostöös osalevate riigiasutustega,“ lisas asekantsler.

Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus 20.-22. novembrini toimuv üritus on sarjas kolmas ja omavahel võistleb 12 meeskonda erinevatest Eesti tehnoloogiaettevõtetest: Cyberland OÜ, Solita + Microsoft, Mooncascade OÜ, Küberväejuhatus, Nortal, Proekspert, Singleton powered by Civitta, CGI Eesti AS ja General Resources OÜ.

Häkaton lõppeb reedel, 22. novembril kui osalevad meeskonnad esitlevad oma valminud teenust või IT-lahendust või selle prototüüpi.

Digiriigi häkatoni korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Garage48-ga.

Tutvu osalejate ja probleemipüstitustega ürituste sarja kodulehel https://hakaton.ee/ või Garage48 kodulehel.

  • Vaata ka galeriid eelmisest häkatonist!

Veel uudiseid samal teemal

Minister Kaimar Karu juhtimisel luuakse uus tulevikku vaatav investeeringute plaan, mis keskendub jätkusuutlikkusele, mõistlikkusele ja läbimõeldusele. Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu: e-riik saab restardi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu seab prioriteediks e-riigi jätkusuutlikkuse tagamise ning alustab konsultatsioonidega unarusse jäetud arenduste ja investeeringute selgeks tegemiseks.

Kohtumine Huaweiga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis
16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus Hiina tehnoloogiafirma Huawei sideseadmete turvalisuse osas selgitusi andma

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus täna Huawei Nordics asejuhi Kenneth Fredrikseni ning teiste Huawei esindajatega, nõudmaks maailmas kõneainet tekitanud tehnoloogiahiiult selgitusi nende poolt toodetavate sideseadmete turvalisuse osas ning kuulamaks ära nende ettepanekud aasta lõpus konsultatsiooniringile saadetud sideteenuse osutamise ja sidevõrkude tehniliste nõuete määruse muutmise eelnõule.