Sa oled siin

Tammist õnnitles Jaapanit EXPO 2025 korraldamise puhul

16.01.2019

Teisipäeval kohtus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist Jaapani suursaadiku pr Yoko Yanagisawaga, kes edastas Jaapani IT-ministri Takuya Hirai tänu mullu oktoobris toimunud eduka visiidi eest Tallinna Digisummitil.

Suursaadik sõnas ka, et Jaapani Rahvusvahelise Koostöö Pank panustab 40 miljoni euroga loodavasse Põhjamaade ja Balti riikide edukamatesse IT-ettevõtetesse investeerivasse riskikapitali fondi, mille kogumahuks on ligi 100 miljonit eurot. Fondi teisteks investoriteks on OMRON, Panasonic ja Honda Motor ning fondi haldab AS BaltCap.

Ettevõtlusminister Rene Tammist avaldas suursaadikule heameelt, et 2025. aasta maailmanäituse toimumiskohaks valiti Osaka.“Eesti ja Jaapani suhted on väga head ning võttes arvesse ka viimaste aastate tihedat koostööd näiteks Jaapani My Number’i (suuresti Eesti eeskujuga e-identiteet, esialgu siseriiklikuks kasutamiseks) välja töötamisel, on EXPO 2025 toimumine just Jaapanis kindlasti rõõmustav uudis,“ ütles minister Tammist.

Minister lisas ka, et Jaapani huvides võiks olla, et nende MyNumber oleks kasutatav rahvusvaheliselt, näiteks eIDASe digitaalse identiteedi tunnustamise raamistikus. „See annaks maailma majanduse tugeval juhtriigil hõlpsama ligipääsu Euroopa turule ja vastupidi,“ lisas Tammist.

Eesti ja Jaapani vahelised majandussuhted on head ja arenevad stabiilselt. 2016. aastal oli kaubavahetuse kogukäive Jaapaniga 94 miljonit eurot, millest eksport oli 73 mln (77%) ja import 21 mln eurot. Kaubavahetuse saldo oli positiivne 51 mln eurot. 2016. aastal oli Jaapan Eesti 32. kaubanduspartner. Riikide järjestuses oli ta ekspordi osas 24. kohal ja impordi saatjariikide pingereas 34. kohal.

2017. aastal oli kaubavahetuse kogukäive kasvanud  97 miljoni euroni, millest eksport moodustas 73% ehk 70 mln ja import 27 mln eurot. Eksport langes aastaga 3%, import aga kasvas 24%. Kaubavahetuse saldo oli positiivne 44 mln eurot. Kaubavahetuses andis suurima ülejäägi kauplemine puidu ja puittoodetega, suurima puudujäägi aga kaubavahetus masinate ja seadmetega.


Täpsem info loodava fondi kohta on leitav Jaapani Rahvusvahelise Koostöö Panga kodulehel: https://www.jbic.go.jp/en/information/press/press-2018/0115-011752.html

Veel uudiseid samal teemal

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.

Foto: Toolbox Estonia
28.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

E-residentsus pälvis tunnustuse Euroopa ettevõtluse edendajate konkursil

Sel nädalal toimus Euroopa Ettevõtluse Edendamise konkursi (European Enterprise Promotion Awards – EEPA) auhinnatseremoonia, kus pärjati Euroopa parimaid ettevõtluse edendajaid ning auhinnati Eesti e-residentsuse programmi eripreemiaga.