Sa oled siin

Tallinnas kohtuvad viie eduka e-riigi ministrid

19.11.2015
Digital 5
Digital 5
Neljapäeval ja reedel kohtuvad Tallinnas kõrge e-valitsemise tasemega riike koondava ühenduse Digital-5 (D5) ministrid ja eksperdid.
 
Kohtumisel keskendutakse avaliku sektori IT-lahenduste tellimise tõhusamaks muutmisele, e-teenuste usaldusväärsuse tagamisele, kasutajatest lähtuvalt e-teenuste loomisele ja IT-talentide meelitamisele avalikku sektorisse. 
 
Majandus- ja taristuminister Kristen Michal ütles, et Eestil on olla au maailma juhtivate e-riikide võõrustaja. „Oleme ise koha e-riikide seas välja teeninud – meil on kiiresti arenenud  infoühiskond, kuhu on panustanud nii riik kui ka erasektor,“ sõnas ta. 
 
„X-tee, e-valimised, mobiilne parkimine, digitaalne allkirjastamine, e-kool ja e-tervis on Eestis juba hästi toimivad lahendused, mille oskusteavet saame teistele pakkuda. Uuematest lahendustest saame välja tuua e-residentsuse. Arendustöö käib äriaruandluse automatiseerimisega, mis vähendab ettevõtete halduskoormust. Lisaks veel andmesaatkonnad, mis võimaldavad paremini kaitsta riigile olulisi andmeid ja e-teenuseid,“ lisas minister. 
 
Neljapäeval toimuvad peamiselt kahepoolsed kohtumised ja õhtul toimuval vastuvõtul tervitab külalisi Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. Kohtumine kulmineerub reedel, kui D5 konverentsil esitleb iga riik oma viimaseid saavutusi e-riigi alal ja strateegilisi arengusuundi. Tervituskõnedega esinevad Eesti Vabariigi peaminister Taavi Rõivas ja Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip. 
 
Lisaks Eesti majandusministrile osaleb D5 kohtumistel Uus-Meremaa siseminister Peter Dunne, Korea siseminister Jong Sup Chong, Suurbritannia kabinetiminister lord Bridges of Headley ja Digital Israeli peadirektor Yair Schindel. 
 
D5 võrgustiku eesmärk on heade praktikate ja kogemuste vahetus infoühiskonna ja e-riigi juhtriikide vahel. Samuti viiakse liikmete vahel ellu ühiseid algatusi ning kutsutakse üles teisi riike e-riigi ja infoühiskonna arengu suunas samme astuma. 
 
Novembris käivitub D5 ühe projektina Suurbritannia ja Eesti vahel TechLink nimeline programm, mis on kahe riigi vahelist riigi- ja erasektori IT-alast võrgustamist ja partnerlust toetav algatus. Koostöös korraldatakse Briti saatkonna vedamisel senisest hoogsamalt tehnoloogiaettevõtete ja -kogukonna vastastikuseid ärivisiite ja ühisüritusi, ühisprojekte, vahendatakse kontakte ja infot. 
 
Digital-5 koostöövõrgustik asutati detsembris 2014 Suurbritannia, Eesti, Iisraeli, Lõuna-Korea ja Uus-Meremaa poolt. Võrgustik on avatud ka teistele riikidele. 
 
D5 aastakohtumine toimub Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. 
 
19/11/2015

Veel uudiseid samal teemal

Tutvustame ja tunnustame neid, kes riiklike digiteenuste taga!
20.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM kuulutab välja riigi digiteenuste konkursi „Su(g“

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kuulutas täna välja riigi digiteenuste konkursi “Su(g”, millega tunnustatakse parimaid riiklikke digiteenuseid ja nende omanikke ning tõstetakse esile nende panust Eesti digiühiskonna arengusse.

Smart Connectivity visiooni tutvustamine tänasel Kolme mere tippkohtumisel. Foto: Three Seas/Arno Mikkor
19.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tutvustab visiooni Tallinnast Splitini targa ühenduvuse piirkonna loomiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel tutvustatakse täna kolme mere algatuse raames targa ühenduvuse visiooni, millega soovitakse anda rahvusvaheliselt suunda energia- ja transpordisektori digipöördeks ja ühendamiseks.