Sa oled siin

Tallinnas kohtusid Eesti ja Soome transpordiministrid

07.02.2018
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ja minister Kadri Simson. Foto: Raigo Pajula
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ja minister Kadri Simson. Foto: Raigo Pajula

Täna kohtusid Tallinnas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ning Eesti majandus- ja taristuminister Kadri Simson, et arutada päevakajalisi majandus- ja transporditeemasid.

Tallinnas peetava FinEst Link projekti konverentsi raames peetud kohtumisel arutasid ministrid kaht Soome lahe äärset pealinna ühendava raudteetunneli võimalikke mõjusid regiooni majandusele, aga ka Soome transporditeenuste seadust ning Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) uue perioodi maksetega seonduvat.

„Praegu käivad Euroopa Komisjonis tõsised arutelud CEF programmi jätkamise ja selle tulevaste investeeringumahtude osas. See programm on siinsele majandusele olnud tohutuks toeks, kasvõi näiteks Rail Balticu projektile, millest ka Soome tulevikus kasu saab. Võimalik püsiühendus tulevikus võimendaks seda veelgi,“ leidis minister Simson.

Lisaks arutasid ministrid täiendavalt Soome ettepanekut muuta Euroopa Liidus ühtselt nn suveajadirektiivi ja loobuda seeläbi kellakeeramisest. Minister Simsoni kinnitusel väärib Soome ettepanek kindlasti arutelu ja toetamist.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia
11.10.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Tammist: digitaliseerimise eesmärk on inimeste elujärje parandamine

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist esindab Eestit täna Brüsselis toimuval tippkohtumisel State of Europe. Euroopa Liidu poliitilisi juhtfiguure, ettevõtjaid ja ajakirjanikke kokku tooval sündmusel arutatakse kõige tulitavamaid Euroopa Liidu tulevikku puudutavaid teemasid.

09.10.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Euroopa IT-ministrid tihendavad koostööd tehisintellekti vallas

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist viibib täna visiidil Soomes, et arutada Euroopa IT-ministritega tehisintellekti rakendamist avalikus sektoris. Päeva teises pooles kohtub minister Euroopa Liidu digimajanduse voliniku Mariya Gabrieliga ning Soome majandusministri Mika Lintiläga.