Sa oled siin

Tallinnas kohtusid Eesti ja Soome transpordiministrid

07.02.2018
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ja minister Kadri Simson. Foto: Raigo Pajula
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ja minister Kadri Simson. Foto: Raigo Pajula

Täna kohtusid Tallinnas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ning Eesti majandus- ja taristuminister Kadri Simson, et arutada päevakajalisi majandus- ja transporditeemasid.

Tallinnas peetava FinEst Link projekti konverentsi raames peetud kohtumisel arutasid ministrid kaht Soome lahe äärset pealinna ühendava raudteetunneli võimalikke mõjusid regiooni majandusele, aga ka Soome transporditeenuste seadust ning Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) uue perioodi maksetega seonduvat.

„Praegu käivad Euroopa Komisjonis tõsised arutelud CEF programmi jätkamise ja selle tulevaste investeeringumahtude osas. See programm on siinsele majandusele olnud tohutuks toeks, kasvõi näiteks Rail Balticu projektile, millest ka Soome tulevikus kasu saab. Võimalik püsiühendus tulevikus võimendaks seda veelgi,“ leidis minister Simson.

Lisaks arutasid ministrid täiendavalt Soome ettepanekut muuta Euroopa Liidus ühtselt nn suveajadirektiivi ja loobuda seeläbi kellakeeramisest. Minister Simsoni kinnitusel väärib Soome ettepanek kindlasti arutelu ja toetamist.

Veel uudiseid samal teemal

09.08.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti toetab kellakeeramise lõpetamist

Euroopa Liidus lõpetatakse suveajale üleminek, kui enamik liikmesriikidest annab selleks oma toetuse ning juhul, kui leitakse üksmeel, et muutus toimub kogu Euroopa Liidus.

Lisaks liikmesriikide valitsuste seisukohtadele kogub Euroopa Komisjon kuni 16. augustini ka kodanike arvamust kellakeeramise teemal. Selleks saab täita küsimustiku, mis on komisjoni kodulehel üleval kõigis Euroopa Liidu ametlikes keeltes. Ankeet on kättesaadav siit.

Minister Kadri Simson kohtus Göteborgis ka Rootsi ja Belgia kolleegidega.
19.06.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Kadri Simson arutab isejuhtivate autode tulevikku

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb teisipäeval Göteborgis isejuhtivate autode kõrgetasemelisel kohtumisel.