Sa oled siin

Tallinnas kohtusid Eesti ja Soome transpordiministrid

07.02.2018
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ja minister Kadri Simson. Foto: Raigo Pajula
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ja minister Kadri Simson. Foto: Raigo Pajula

Täna kohtusid Tallinnas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ning Eesti majandus- ja taristuminister Kadri Simson, et arutada päevakajalisi majandus- ja transporditeemasid.

Tallinnas peetava FinEst Link projekti konverentsi raames peetud kohtumisel arutasid ministrid kaht Soome lahe äärset pealinna ühendava raudteetunneli võimalikke mõjusid regiooni majandusele, aga ka Soome transporditeenuste seadust ning Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) uue perioodi maksetega seonduvat.

„Praegu käivad Euroopa Komisjonis tõsised arutelud CEF programmi jätkamise ja selle tulevaste investeeringumahtude osas. See programm on siinsele majandusele olnud tohutuks toeks, kasvõi näiteks Rail Balticu projektile, millest ka Soome tulevikus kasu saab. Võimalik püsiühendus tulevikus võimendaks seda veelgi,“ leidis minister Simson.

Lisaks arutasid ministrid täiendavalt Soome ettepanekut muuta Euroopa Liidus ühtselt nn suveajadirektiivi ja loobuda seeläbi kellakeeramisest. Minister Simsoni kinnitusel väärib Soome ettepanek kindlasti arutelu ja toetamist.

Veel uudiseid samal teemal

10.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Isikuküsitluse tulemused: eestlased eelistavad kellakeeramise lõpetamise korral pigem püsivat suveaega

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel läbi viidud uuringu tulemused näitavad, et kui tuleb teha valik suve- või talveaja kasuks, siis eelistab enamik küsitletud eestlastest suveaega.

Minister Kadri Simson tänasel kohtumisel.
10.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd

Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole Euroopa Liidu liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.