Sa oled siin

Tallinnas kohtusid Eesti ja Soome transpordiministrid

07.02.2018
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ja minister Kadri Simson. Foto: Raigo Pajula
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ja minister Kadri Simson. Foto: Raigo Pajula

Täna kohtusid Tallinnas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner ning Eesti majandus- ja taristuminister Kadri Simson, et arutada päevakajalisi majandus- ja transporditeemasid.

Tallinnas peetava FinEst Link projekti konverentsi raames peetud kohtumisel arutasid ministrid kaht Soome lahe äärset pealinna ühendava raudteetunneli võimalikke mõjusid regiooni majandusele, aga ka Soome transporditeenuste seadust ning Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) uue perioodi maksetega seonduvat.

„Praegu käivad Euroopa Komisjonis tõsised arutelud CEF programmi jätkamise ja selle tulevaste investeeringumahtude osas. See programm on siinsele majandusele olnud tohutuks toeks, kasvõi näiteks Rail Balticu projektile, millest ka Soome tulevikus kasu saab. Võimalik püsiühendus tulevikus võimendaks seda veelgi,“ leidis minister Simson.

Lisaks arutasid ministrid täiendavalt Soome ettepanekut muuta Euroopa Liidus ühtselt nn suveajadirektiivi ja loobuda seeläbi kellakeeramisest. Minister Simsoni kinnitusel väärib Soome ettepanek kindlasti arutelu ja toetamist.

Veel uudiseid samal teemal

Minister Kadri Simson energeetikaministrite kohtumise järgsel pressikonverentsil.
19.12.2017|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EL-i elektrienergia siseturu raamistik tagab elektriturul investeerimiskindluse

Eile, 18. detsembril kiitsid Euroopa Liidu energeetikaministrid heaks elektrituru määruse, mis aitab luua toimivat, konkurentsivõimelist ja turumoonutusteta elektriturgu. Määrus toetab Euroopa Liidu üleminekut madala süsinikuheitmega majandusele ning taastuvenergia tootmise kasvu.

Energeetikaministrite kohtumise järgne pressikonverents. Keskel minister Kadri Simson.
19.12.2017|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ministrid jõudsid ühisele seisukohale ELi energiaühenduse juhtimises

Euroopa Liidu ministrid jõudsid esmaspäeva hilisõhtul kokkuleppele, mis käsitleb energiaühenduse juhtimise süsteemi, integreerides riikide kliima- ja energeetikavaldkonna planeerimise.