Sa oled siin

Tallinnas kogunevad Euroopa turismisektori tipud

19.10.2017
Transporditeemaline paneeldiskussioon tänasel foorumil. Vasakult: Merike Hallik (ECTAA), Mourgan Foulkes (ACI), Pekka Vauramo (Finnair), moderaator Raivo Vare ja Tom Fecke (CLIA Europe)
Transporditeemaline paneeldiskussioon tänasel foorumil. Vasakult: Merike Hallik (ECTAA), Mourgan Foulkes (ACI), Pekka Vauramo (Finnair), moderaator Raivo Vare ja Tom Fecke (CLIA Europe)

Täna leiab Tallinnas aset Euroopa Turismifoorum, kus vahetavad kogemusi ja tulevikumõtteid turismivaldkonna poliitikakujundajad, rahvusvahelised organisatsioonid, erinevad EL-i turismisektori ühenduste esindajad ning ettevõtjad.

Turismil on tervikuna oluline mõju Euroopa majanduskasvule, tööhõivele, sotsiaalsele ja kultuurilisele lõimumisele. Sektor seisab samas silmitsi mitmete arengute ja väljakutsetega. Seetõttu arutlevad konverentsi esinejad päevakajalistel ja Euroopa turismi konkurentsivõimet mõjutavatel olulistel teemadel nagu innovatsioon turismisektoris läbi digitaliseerimise, ühendused sihtkohtade vahel, võimalused säästva turismi arendamiseks ning tasakaalu leidmiseks sujuva reisimise ja turvalisuse vahel Euroopas.

Ürituse avavad ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ja ÜRO Maailma turismiorganisatsiooni peasekretär Taleb Rifai. Teiste seas astuvad üles turismisektori tipptasemel eksperdid erinevatest valdkondadest nagu näiteks Digitaalse turismi mõttekoja juht Nick Hall, Finnairi peadirektor Pekka Vauramo, Euroopa lennujaamade ühenduse asedirektor Morgan Foulkes, Euroopa Parlamendi transpordi-ja turismikomisjoni asejuht Istvan Ujhelyi ning Euroopa reisiagentuuride ja reisikorraldajate ühenduste (ECTAA) president Merike Hallik.

Veel uudiseid samal teemal

Viirelaid. Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
04.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM lihtsustab majutusteenuse osutamise nõudeid

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas saatis kooskõlastusringile turismiseaduse ja teiste seaduste muutmise eelnõu, millega lihtsustatakse majutusteenuse osutamise nõudeid ning muudetakse külastajate registreerimine majutusettevõtetes digitaalseks.

26.09.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Turismisektor rääkis minister Kingole enda murekohtadest

Eile kohtusid turismiettevõtjate liitude ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad, et arutleda turismivaldkonna oluliste teemade üle ning leida edaspidiseks koostöökohti.