Sa oled siin

Taksosõidu piirhinnad jäävad kehtima

06.12.2018
Takso
Takso

Täna ajalehes Postimees avaldatud väide, et taksosõidul kaovad piirhinnad, ei vasta tõele. Kohalikel omavalitsustel on ka edaspidi õigus taksodele piirhindu seada.

Piirhinna kehtestamise võimalust reguleerib ühistranspordiseaduse paragrahv 66, mis annab kohalikule omavalitsusele õiguse kehtestada taksoveol sõidualustustasu, sõidukilomeetritasu ja ajatasu kõrgeim lubatud määr ning selles osas ei ole võrreldes varasemaga muudatusi.

Taksomeetri kohandamise korras tehtud muudatused kooskõlastati alaliitude ja taksofirmade esindajatega. Samuti saadeti määruse eelnõu tutvumiseks ning konsulteeriti enne määruse kooskõlastamisringil saatmist Tallinna munitsipaalpolitseiga, kas muudatus tooks kaasa probleeme järelevalve osas. Oma vastuskirjas kinnitasid nad, et määruse muudatusel ei ole negatiivseid tagajärgi järelevalvele või tarbijate huvide kaitsmisele.

Veel uudiseid samal teemal

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja transpordi asekantsler Ahti Kuningas.
12.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Transiidikomisjon arutas veeteetasude alandamise võimalusi

Täna majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis kogunenud riiklik transiidikomisjon arutas veeteetasude alandamise võimalusi. Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul oleks veeteetasude alandamine mõistlik, kui see toob transiidiahelasse rohkem kaupu.

Minister Kadri Simson tänasel kohtumisel.
10.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd

Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole Euroopa Liidu liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.