Sa oled siin

Taksosõidu piirhinnad jäävad kehtima

06.12.2018
Takso
Takso

Täna ajalehes Postimees avaldatud väide, et taksosõidul kaovad piirhinnad, ei vasta tõele. Kohalikel omavalitsustel on ka edaspidi õigus taksodele piirhindu seada.

Piirhinna kehtestamise võimalust reguleerib ühistranspordiseaduse paragrahv 66, mis annab kohalikule omavalitsusele õiguse kehtestada taksoveol sõidualustustasu, sõidukilomeetritasu ja ajatasu kõrgeim lubatud määr ning selles osas ei ole võrreldes varasemaga muudatusi.

Taksomeetri kohandamise korras tehtud muudatused kooskõlastati alaliitude ja taksofirmade esindajatega. Samuti saadeti määruse eelnõu tutvumiseks ning konsulteeriti enne määruse kooskõlastamisringil saatmist Tallinna munitsipaalpolitseiga, kas muudatus tooks kaasa probleeme järelevalve osas. Oma vastuskirjas kinnitasid nad, et määruse muudatusel ei ole negatiivseid tagajärgi järelevalvele või tarbijate huvide kaitsmisele.

Veel uudiseid samal teemal

27.03.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ahti Kuningas osaleb transpordiministrite kohtumisel Rumeenias

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsler Ahti Kuningas osaleb 26.–27. märtsil Rumeenias Euroopa Liidu transpordiministrite kohtumisel, kus arutatakse kliima pikaajalise strateegia, multimodaalse liikuvuse, liiklusohutuse ja üle-euroopalise transpordivõrgu väljavaadete teemadel.

21.03.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Autokaubaveo komisjon tegi otsuseid raskete autoveoalaste õigusrikkumistega vedajatele

19. aprillil toimunud autokaubaveo komisjon võttis kokku möödunud aasta olukorra ning tegi ettepanekud haldusmeetmete rakendamiseks 23 vedajale, kelle autovedude kontrollimisel on tuvastatud raskeid õigusrikkumisi või teekasutustasu nõuete rikkumisi.