Sa oled siin

Taksosõidu piirhinnad jäävad kehtima

06.12.2018
Takso
Takso

Täna ajalehes Postimees avaldatud väide, et taksosõidul kaovad piirhinnad, ei vasta tõele. Kohalikel omavalitsustel on ka edaspidi õigus taksodele piirhindu seada.

Piirhinna kehtestamise võimalust reguleerib ühistranspordiseaduse paragrahv 66, mis annab kohalikule omavalitsusele õiguse kehtestada taksoveol sõidualustustasu, sõidukilomeetritasu ja ajatasu kõrgeim lubatud määr ning selles osas ei ole võrreldes varasemaga muudatusi.

Taksomeetri kohandamise korras tehtud muudatused kooskõlastati alaliitude ja taksofirmade esindajatega. Samuti saadeti määruse eelnõu tutvumiseks ning konsulteeriti enne määruse kooskõlastamisringil saatmist Tallinna munitsipaalpolitseiga, kas muudatus tooks kaasa probleeme järelevalve osas. Oma vastuskirjas kinnitasid nad, et määruse muudatusel ei ole negatiivseid tagajärgi järelevalvele või tarbijate huvide kaitsmisele.

Veel uudiseid samal teemal

Raudtee Ülemistel. Foto: Taaniel Malleus/Toolbox Estonia
21.02.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kava näeb ette raudtee taristu investeeringuid mahus 431 miljonit eurot

Valitsus kinnitas täna raudteetaristu rahastuse tegevuskava aastateks 2019–2024, mis näeb ette investeeringuid olemasolevasse raudteevõrgustikku 431 miljonit eurot.

Tänane kohtumine Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis.
11.02.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Simson: Tallinna-Helsingi tunneli areng eeldab eraettevõtjate ning riikide vahelist koostööd

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus täna Finest Bay Area Development OY esindaja Peter Vesterbackaga, et tutvuda Tallinna ja Helsingi vahelise tunneli projekti hetkeolukorraga ning võimalike järgmiste sammudega. MKM on seisukohal, et Eesti ja Soome vahelise raudteetunnel on riiklikult oluline projekt.