Sa oled siin

Sullingu üleskutse: ettevõtjad, kasutage julgemalt Eesti aukonsulite võrgustikku

02.07.2014
Minister Anne Sulling
Minister Anne Sulling

Täna alanud Eesti aukonsulite VII konverentsil Välisministeeriumis avasõnavõtuga esinenud väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling tänas kõiki Eesti huvide eest seisvaid aukonsuleid ja märkis, et Eesti tugev auskonsulite võrgustik on ettevõtluse edendamise eesmärki silmas pidades alakasutatud.

Välisministeeriumi poolt eelmisel aastal läbi viidud uuring näitas, et vaid iga seitsmes Eesti aukonsul saab rohkem kui ühe majandussuhete-teemalise päringu kvartalis. Veerand Eesti aukonsulitest pole kunagi saanud ärialaseid päringuid või koostöösoove Eesti ettevõtetelt. 

„Me peame mõtlema sellele, kuidas parandada ettevõtete, riigi ja aukonsulite koostööd ettevõtluse edendamiseks. Paljud konsulitest on ise aktiivsed ettevõtluse arendajad, omades laia kontaktide võrgustikku, põhjalikke teadmisi kohalikust ärikeskkonnast ja pikka kogemust ettevõtete aitamisel sisenemaks sihtriigi turule,“ rääkis Sulling.

Sullingu sõnul peame siseriiklikult tõstma Eesti ettevõtete teadlikkust võimalusest kasutada aukonsulite tuge. Kõigil Eesti ettevõtjatel, kes soovivad oma tooteid või teenuseid pakkuda uutele välisturgudele, tasuks pöörduda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poole, kes omakorda saab ühendust võtta sihtriigi auskonsuliga.

Aukonsul kaitseb sihtriigis Eesti Vabariigi ja tema kodanike huve ning arendab kahe riigi vahelisi suhteid majandus-, kultuuri-, haridus- ning teistes olulistes valdkondades. Eestil on 186 aukonsulit 82s riigis.

Eesti aukonsulite VII konverents kestab 2.-4. juulini.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.