Sa oled siin

Sulling kohtus Austria kolleegiga

30.06.2014
Minister Anne Sulling ja Austria teaduse-, arendus - ja majandusminister dr Reinhold Mitterlehner
Minister Anne Sulling ja Austria teaduse-, arendus - ja majandusminister dr Reinhold Mitterlehner

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling kohtus esmaspäeval Austria teaduse-, arendus-  ja majandusministri dr Reinhold Mitterlehneriga. Ministrid arutasid võimalusi tugevdada riikidevahelisi majandussidemeid.

Kohtumisel kolleegiga meenutas minister Sulling, et Eesti tegi oma esimese saastekvoodi müügitehingu just Austriaga. „Toona sõlmitud tehingute tulemusena on ellu viidud 63 projekti, mille raames on renoveeritud kaugküttetrasse, katlamaju ja ehitatud koostootmisjaamu ning seitse Eesti linna saavad kaasaegse tänavavalgustuse,“ rääkis Sulling.

Ministrid arutasid võimalusi tõhustada kahe riigi vahelist koostööd. Sullingu sõnul on küllalt tagasihoidlikes riikide majandussuhetes palju kasvupotentsiaali. „Austria äridelegatsiooni siinviibimine on märgilise tähendusega. Just silmast-silma kohtudes tekivad kaubavahetuse paranemiseks vajalikud kontaktid. Eesti ettevõtetele on Austria kahtlemata ahvatlev turg.“ 

Nii Eesti kui Austria ministrid nentisid, et mõlema riigi huvides on koostöö Euroopa Liidu tasandil saavutamaks vabakaubandusleping Ameerika Ühendriikidega.  Sulling rõhutas, et Eesti toetab ambitsioonikat, laiaulatuslikku ja võimalikult liberaalse lõpptulemusega EL-USA vabakaubanduslepingut.

Austria teaduse-, arendus - ja majandusministri dr Reinhold Mitterlehner ja Austria äridelegatsioon saadavad Eestis ametlikul visiidil olevat Austria presidenti Heinz Fischerit. Täna toimub ka Austria-Eesti ärifoorum, kus esinevad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantslerid Ahti Kuningas ning Taavi Kotka.