Sa oled siin

Sulling: Eestil on potentsiaal olla edukas Smart City valdkonnas

02.07.2014
Minister Anne Sulling
Minister Anne Sulling

Teisipäeval kohtus väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling Eesti Infotehnoloogia Liidu (ITL) juhatuse liikmetega, et ühiselt otsida võimalusi Eesti e-riigi lahenduste paremaks eksportimiseks.

Ministri sõnul on Eesti küll e-riigina tugev, aga e-lahenduste väljapoole müümiseks peame oma teenused märksa selgepiirilisemalt pakendama.

„E-riigi lahenduste müümisel on see probleem, et need tuleb teha iga riigi jaoks ümber, justkui rätsepülikonnad. Nii aga kaob efektiivsus. Seepärast on meie huvides liikuda rätseplahendustelt valdkondadesse, kus saame oma IT-tooteid eksportida suuremas mahus.“ 

„Seda potentsiaali näeme Smart City valdkonnas, kus on võimalik välja arendada tooteid, mida on võimalik müüa suuremahuliselt - sadades või tuhandetes eksemplarides,“ märkis Sulling.

Smart City (Tark Linn) on kontseptsioon, mis näeb ette kogukonna elukvaliteedi tõstmist läbi infotehnoloogiliste võimaluste kasutamise. Ministri kinnitusel pole maailmas suurlinna, mis ei pööraks aina rohkem tähelepanu sellele, kuidas kasutada moodsat tehnoloogiat elukorralduse paremaks muutmiseks. 

Smart City on tehnoloogianišš, kus on Eesti ettevõtetel potentsiaal olla edukad. Seda toetab meie kuvand e-riigina, mitmed teostamisel olevad projektid, näiteks järgmisel aastal valmivad nutikad valgustuslahendused seitsmes Eesti linnas või üleriigiline elektriautode laadijate võrgustik, ning meie ettevõtete pädevus uue tehnoloogia valdkondades,“ lausus Sulling.

Sullingu sõnul on Smart City alasest koostööst räägitud ka Jaapani suurima konglomeraadi Mitsubishi Corporationi ning teiste globaalsete suurettevõtete esindajatega, kellel on olemas selge huvi koostöö vastu Eestiga. „Oleme veel arutelu faasis. Peame otsima võimalused Eesti potentsiaali ära kasutamiseks.“

Minister Anne Sullingu ja Eesti Infotehnoloogia Liidu kohtumisel arutati ka IKT-sektori koostööd teiste valdkondadega, IT tugikeskuste Eestisse toomist ning klastrite arendamise programmi uuendamist.  

Kohtumisel osalesid ITLi president Anneli Heinsoo (Tieto) ITL-i juhatuse liikmed Heiki Kübbar (Icefire), Rain Laane (Microsoft), Mart Einpalu (Levira) ja ITLi tegevjuht Jüri Jõema. 

Veel uudiseid samal teemal

Minister Kaimar Karu juhtimisel luuakse uus tulevikku vaatav investeeringute plaan, mis keskendub jätkusuutlikkusele, mõistlikkusele ja läbimõeldusele. Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu: e-riik saab restardi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu seab prioriteediks e-riigi jätkusuutlikkuse tagamise ning alustab konsultatsioonidega unarusse jäetud arenduste ja investeeringute selgeks tegemiseks.

Kohtumine Huaweiga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis
16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus Hiina tehnoloogiafirma Huawei sideseadmete turvalisuse osas selgitusi andma

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus täna Huawei Nordics asejuhi Kenneth Fredrikseni ning teiste Huawei esindajatega, nõudmaks maailmas kõneainet tekitanud tehnoloogiahiiult selgitusi nende poolt toodetavate sideseadmete turvalisuse osas ning kuulamaks ära nende ettepanekud aasta lõpus konsultatsiooniringile saadetud sideteenuse osutamise ja sidevõrkude tehniliste nõuete määruse muutmise eelnõule.