Sa oled siin

Sulling: Eesti ettevõtete suurim väljakutse on tootearendus

15.01.2015

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling ütles Padise mõisas Saksa ettevõtjate tänuüritusel peetud kõnes, et Eesti ootab ja tervitab selliseid investeeringuid, millega kaasnevad kõrgema lisandväärtusega tooteid ja teenuseid loovad töökohad.

„Ettevõtete Eestis tegutsemise peamiseks eelduseks ei saa olla enam üksnes madal tööjõukulu, sest meie inimeste palgaootused on suurenenud. Seega on vajalik liikuda suurema lisandväärtusega tootmise suunas ning riik otsib võimalusi, kuidas seda protsessi toetada,“ ütles väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling.

„Ehkki Eesti majandus on hästi arenenud, moodustavad suure osa meie ekspordist siiski üsna madala lisandväärtusega, kellegi teise lõpptoote jaoks toodetud sisendid. Eesti ettevõtete suurim väljakutse on tootearendus, millega tuleb tegeleda läbivalt kõikides sektorites,“ toonitas minister Anne Sulling.

Väliskaubandus- ja ettevõtlusministri sõnul toetatakse ettevõtete tootearendustegevust järgmise seitsme aasta jooksul ligikaudu 150 miljoni euroga. See võimaldab ettevõttel arendusprotsessi kaasata näiteks disainereid, insenere ja teadlasi. Oluliste meetmetena nimetas minister Anne Sulling tehnoloogia- ja arenduskeskuste programmi ning äsja uuenduskuuri läbinud innovatsiooniosakut.

Anne Sulling tutvustas Saksa ettevõtjatele ka e-residentsuse algatust ning märkis, et see lihtsustaks oluliselt Eestis tegutsevate välisettevõtjate asjaajamist.
 

Veel uudiseid samal teemal

12.08.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ettevõtlusseminaril räägiti Kagu-Eesti murekohtadest ja võimalikest lahendustest

Täna toimus Võrus ettevõtlusseminar „Jõukaks puidu ja toiduga“, mille käigus otsiti Kagu-Eesti ettevõtluse elavdamiseks uusi võimalusi.

06.08.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kingo: suurinvestori meede aitab kasvatada lisandväärtust ja ekspordivõimekust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo allkirjastas määruse, millega toetatakse suurinvestorite raha paigutamist töötleva tööstuse sektoritesse.