Sa oled siin

Simson: EL-i ühtse siseturu nimel on vaja pingutada

29.05.2017
Euroopa Liidu konkurentsivõime ministrite nõukogul Brüsselis.
Euroopa Liidu konkurentsivõime ministrite nõukogul Brüsselis.

Eesti majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles esmaspäeval Euroopa Liidu konkurentsivõime ministrite nõukogul Brüsselis, et EL-i ühtse siseturu saavutamiseks on vaja liikmesriikidel veel palju pingutada.

Ministri sõnul oleks vaja muuta eelkõige riikide mõtlemist ning seega tuleks ühtset siseturgu arendada samamoodi teenusena, nagu seda pakuvad inimestele eraettevõtted. „Teenuseid tuleb enne kasutamist testida, nende toimimist mõõta ja hiljem hinnata kasutajate rahulolu,“ rääkis ta.

Ühtse turu valmis saamine on ministri sõnul tulevase majanduskasvu ja töökohtade loomise eeltingimuseks. „Vajame üksikasjalikumat arusaama sellest, mis on need „vead“ süsteemis, mis takistavad turu korrektset toimimist,“ lausus minister.

Simson kinnitas kolleegidele, et ühtne siseturg on Eesti üks eesistumise prioriteete ja Eesti toetab igati Euroopa Liidu ühtse turu digitaliseerimise vajadust.  

Lisaks arutavad ministrid konkurentsivõime nõukogul mootorsõidukite tüübikinnituse, tööstuse digitaliseerimise, Euroopa tööstuspoliitika, tarbijakaitse, ELi majanduse hetkeseisu jt teemadel. Minister tutvustas nõukogul Eesti eesistumise prioriteete ja kohtub Brüsselis ka Suurbritannia ja Taani kolleegidega ning Rootsi riigisekretäriga.

EL-i digitaalne ühisturg tagab kaupade, inimeste, teenuste ja kapitali vaba liikumise, võimaldades nii üksikisikutel kui ka ettevõtetel olenemata päritoluriigist või elukohast pääseda juurde veebis toimuvale, tagades samas isikuandmete kaitse. EL-i digitaalse ühtse turu üks seniseid suuremaid võite on asukohapõhiste piirangute kaotamine toodete ja teenuste müügil.

Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu teeb tööd konkurentsivõime tugevdamiseks ja majanduskasvu suurendamiseks EL-is. Konkurentsivõime nõukogu tegeleb nelja suurema poliitikavaldkonnaga, milleks on siseturg, tööstus, teadus- ja innovatsioonitegevus ning kosmos.

/29.05.2017/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Toolbox Estonia
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti puitmajatootjad väärivad suuremat tunnustust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Hollandis Haagis toimunud puitmajatootjate ümarlaual, et üha enam tuleks panustada Eesti puidutööstuse ja puitmajatootjate eduloo tutvustamisele.

Ministrid Kaimar Karu ja Raymond Knops.
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti ja Hollandi IT-alane koostöö saab uue hoo

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ning Hollandi siseministri ülesannetes Raymond Knops, kes vastutab ka riigi oluliste digiteemade eest, leppisid kokku Eesti ja Hollandi digikoostöö järgmistes sammudes.