Sa oled siin

Simson: Eesti on mitmete transpordilahenduste innovaator, kuid koostöös maailma suurte majandustega saame veelgi paremad olla

18.11.2018
Minister Kadri Simson LACoMotion konverentsil.
Minister Kadri Simson LACoMotion konverentsil.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson esines sel nädalal Los Angeleses toimunud kõrgetasemelisel konverentsil "LA CoMotion: The Global Laboratory of Future Mobility", kus ta tutvustas Eesti unikaalset ühistranspordisüsteemi ning innovatiivseid transpordilahendusi.

Minister tõi oma ettekannete peamiste teemadena välja transpordi digitaliseerimise ja innovaatilised lahendused nagu näiteks pakiroboti, piletisüsteemi ja sõidujagamise teenuse arendused Eestis.

„Eesti on mitmes transpordisfääri küsimuses maailmale teerajaja ja ma ei pea siinkohal silmas ainult tasuta ühistransporti. Los Angeleses toimunud konverentsil pakkus osalejatele suurt huvi meie töö sõidujagamise platvormide seadustamise osas ning mul oli rõõm tutvustada maailmale ka näiteks meie pakirobotite lahendusi. Transport on üha jõulisemalt liikumas autonoomsete liikumisvahendite suunas ja see on suur väljakutse nii Eestile kui ka kogu maailmale. Külastasin ka Los Angeleses asuvat üht maailma suuremat inkubatsioonikeskust, kus tuli jutuks, et ka Eesti ettevõtjad võiksid sealses tegevuses kaasa lüüa. Los Angelese piirkond moodustab ühe maailma suurima majanduspiirkonna ja sealsed võimalused on suured ka Eesti jaoks,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Majandusministri sõnul on Eesti ühistransport arenemas, kuid valdkonna kiire innovatsioon sunnib riike pidevalt uusi ja paremaid lahendusi otsima. Ministri hinnangul oleme samal ajal ka mitme transpordiprojekti eestvedajad, mida maailmas huviga jälgitakse.

„Mõistagi pälvis Los Angeleses palju tähelepanu meie töö tasuta ühistranspordiga. Uuriti nii Tallinna näite kui ka esimesest juulist käivitunud maakondliku ühistranspordi kohta. Meie kasvunumbrid ja ka plaanid tasuta sõidu kõrvalt veel ka liine tihendada ning graafikuid parandada, tulid korduvalt teemana üles ja on rõõm näha, et maailm märkab meie tegevusi. Lisaks tutvustasin nõudepõhise ühistranspordi arenguid, et sõita oleks võimalik ka inimestel, kes elavad tõesti hõredalt asustatud paikades. Rõhutasin ka esinedes, et ühistranspordisüsteemi arendamine on pidev töö ja ühendusi saab muuta veelgi paremaks. See on meie eesmärk,“ lõpetas Simson.

Veel uudiseid samal teemal

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja transpordi asekantsler Ahti Kuningas.
12.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Transiidikomisjon arutas veeteetasude alandamise võimalusi

Täna majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis kogunenud riiklik transiidikomisjon arutas veeteetasude alandamise võimalusi. Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul oleks veeteetasude alandamine mõistlik, kui see toob transiidiahelasse rohkem kaupu.

Minister Kadri Simson tänasel kohtumisel.
10.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd

Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole Euroopa Liidu liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.