Sa oled siin

Simson arutas konkurentsivõime nõukogul alustavate ettevõtete rahastamise üle

07.04.2017
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osales täna Maltal Euroopa Liidu konkurentsivõime ministrite kohtumisel, kus arutleti idu- ja kasvufirmadele soodsa tegevuskeskkonna loomise teemal.

Ministrid arutlesid koos ettevõtjatega, kuidas soodustada innovatsiooni edendavate, konkurentsivõimet suurendavate ning kiiresti arenevate ettevõtete teket Euroopa Liidus, mis tugevdaks liidu positsiooni globaalsel turul.

Ühe võimalusena saavad väikesed ja keskmised teadus-arendustegevusega tegelevad ettevõtted arengu rahastamiseks kasutada InnoFin garantiiskeemi, mille on algatanud Euroopa Komisjon ja Euroopa Investeerimispank.

InnovFin garantii tagab kuni 50 protsenti laenust ja garantii riskitasu on 0,5 protsenti. Tagatavad laenud võivad olla vahemikus 25 000 – 7,5 miljonit eurot ning tagasimakse periood on kuni 10 aastat. Garantiid saavad taotleda ettevõtted, kes on kiires kasvufaasis, panustanud palju teadus- ja arendustegevusse või kaitsnud viimase kahe aasta jooksul patendi või kasuliku mudeli.

Euroopa Investeerimispanga Innovatsiooni ja konkurentsivõime direktor Gunnar Muent esitles ministritele edulugu InnoFini kasust ettevõtetele, mis põhines Eesti energiasalvesteid tootval ettevõttel Skeleton Technologies.

Eestis on InnovFin skeemiga liitunud laenuandjana LHV, kes rakendab seda alates märtsist 2015.

/06.04.2017/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.