Sa oled siin

Siem: majanduse turgutamisel on üha olulisem arvestada pikaajalise vaatega

27.05.2020

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus Ameerika Kaubanduskoda Eestis (AmCham Estonia) liikmetega, et arutada olulisi päevakajalisi teemasid ning anda ülevaade USA-Eesti vahelise majanduskoostöö võimalustest pärast eriolukorra lõppu.

Siem märkis, et kuna viirusepuhangu olukord stabiliseerub, on valitsuse prioriteediks pakkuda toetavat keskkonda majanduse kiireks taastumiseks, hoides samal ajal viiruse levikut kontrolli all. „Näeme, et seni välja töötatud abimeetmete järele on suur nõudlus ning oleme ka ettevõtjatelt, erialaliitudelt ja teistelt partneritelt saanud arvukalt tagasisidet, kuidas toetustega edasi minna, et ettevõtjaid selles keerulises olukorras võimalikult suures mahus abistada,“ ütles Siem.

„Kuna eriolukord on nüüd ametlikult lõppenud ning ka piiranguid leevendatakse järk-järgult, on majanduse turgutamisel üha olulisem arvestada pikaajalise vaatega. Seetõttu oleme koostöös teiste ministeeriumidega välja töötanud majanduse elavdamise tegevuskava, mille eesmärk on pärast liikumispiirangute lõppu aidata kaasa majanduse taastumisele uues olukorras ning on suunatud kriisist tingitud kahjude minimeerimisele, töötajate kaitsele ja uue kasvuperioodi ettevalmistamisele,“ lisas Siem.

Lisaks tõi Siem kohtumisel välja, et koroonaviiruse kriis on meile näidanud, et tarneahelad saaksid olla oluliselt tugevamad ja selles vallas saaks Euroopa Liit ja USA suuremat koostööd teha. „Näiteks saaksime adresseerida kaubanduspartnerite poolt meditsiiniseadmetele seatavaid ekspordipiiranguid ja tariife, et toetada neile juurdepääsu tervisekriisi ajal,“ ütles Siem. „Eriolukord on näidanud ka e-kaubanduse olulisust. Siingi saaksid Euroopa Liit ja USA tugevdada koostööd Maailma Kaubandusorganisatsiooniga, et e-kaubandusega seotud läbirääkimisi edendada.“

Siem kinnitas, et Eesti hindab kõrgelt USA toetust Atlandi-üleste sidemete tugevdamiseks, sealhulgas Atlandi-ülese energiakoostöö partnerlust P-TEC. „Energiakoostöö partnerlusel on kindlasti väga tugev praktiline väärtus ning väga hea täiendav võimalus meie senisele viljakale koostööle,“ lisas Siem. 

Ameerika Kaubanduskoda Eestis (AmCham Estonia) on mittetulunduslik, mittepoliitiline, valitsusväline ettevõtjate ühendus, mille eesmärk on arendada vastastikku kasulikke majandussuhteid Ameerika Ühendriikide ja Eesti Vabariigi vahel.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: CERN
19.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eestist saab Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni assotsieerunud liige

Peaminister Jüri Ratas allkirjastas täna Eesti Vabariigi assotsieerunud liikmeks saamise kokkuleppe Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooniga (Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire - CERN).

09.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Siem: õiglane, avatud ja reeglitel põhinev kaubandus on parim võimalus majanduse kiireks taastumiseks

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem osales täna Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kaubandusministrite mitteametlikul kohtumisel, kus arutati Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reformi ja COVID-19 puhangu mõju rahvusvahelisele kaubandusele, Euroopa Komisjoni tegevusi kaubandusstrateegia väljatöötamisel ja ELi mitmeaastase finantsraamistiku mõju kaubandusele.