Sa oled siin

Siem: Eesti sidevõrgud peavad olema turvalised

25.05.2020
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus täna Huawei Baltics juhi Ricky Cheni ning teiste Huawei esindajatega. Arutluse all olid tehnoloogiahiiu toodetavate sideseadmete turvalisus ning käimasolev sidevõrkude turvalisuse regulatsioon.

„Eesti on kõrgelt arenenud digitaalne riik ja meie sõltuvus IKT-st on väga kõrge. Sidevõrgud on meie digiriigi vundament, mis võimaldab infoühiskonnal püsida ja areneda. Seetõttu on sidevõrkude turvalisus ka riigi julgeoleku kontekstis järjest olulisem,“ selgitas minister Siem.

Riigikogu võttis mai keskel vastu elektroonilise side seaduse muudatuse, millega anti valitsusele õigus kehtestada sidevõrkude turvalisuse protseduur. Vastava määruse eelnõu on praegu majandusministeeriumis töös ning läheb lähiajal avalikule konsultatsioonile. Minister kinnitas, et töö eelnõu kallal veel käib ja oluline on teha läbimõeldud otsuseid.

Euroopa Liidu tasandil on liikmesriigid kokku leppinud, et sidevõrkude turvalisusele pööratakse senisest rohkem tähelepanu. „Täna sõltub riiklik julgeolek suuresti sideettevõtete ärihuvidest. Tahame, et seadusandlus võimaldaks sidevõrkude arendamisel võtta senisest rohkem arvesse ka digiühiskonna turvalisuse ja riigi julgeolekuhuve laiemalt. Oluline on, et Eesti infoühiskond oleks turvaline ja inimesed saaksid digitaalset keskkonda usaldada,“ lõpetas Siem.

Sidevõrkude turvalisuse määruse muutmise eelnõu puudutab elutähtsa teenuse osutajatest sideettevõtteid. Määrusega kehtestatav protseduur on universaalne ning pole piiratud 5G tehnoloogiaga.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
13.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused peavad ärikasutajatele tagama selgemad kasutustingimused

Alates 12. juulist on Eestis otsekohalduv Euroopa Liidu määrus, mis aitab vahendusteenuste ärikasutajatele tagada läbipaistvamad ja õiglasemad kasutustingimused.

09.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Avalikud e-teenused saavad 26 miljonit eurot lisaraha

Valitsus toetas täna väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi ettepanekuid avalike e-teenuste arenduse rahastamiseks summas 26,4 miljonit eurot. Tegemist on EL tõukefondide 2020. aastaga lõppeva rahastusperioodi viimase suurema rahastusvooruga.