Sa oled siin

Siem: Eesti Post peab vaatama üha enam oma klientide poole

13.08.2020

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi juhtimisel toimus AS-i Eesti Post ainuaktsionäri erakorraline üldkoosolek, kus kinnitati ettevõtte strateegilised arengusuunad järgmiseks viieks aastaks, et tagada Eesti Posti  jätkusuutlik ja tõhus toimimine ning suurendada kliendisõbralikkust.

„Väga oluline on vaadata tulevikku ja välja töötada lahendused, mis kujundaks Eesti Postist võimalikult kliendisõbralik, tõhus ja respekteeritud ettevõte. Nende eesmärkide täitmiseks kinnitasime Eesti Posti uue nõukoguga kaks strateegilist lahendust: postiteenuse ja pakiäri ühendamine ühtseks teenuseks ning e-arve äri eraldamine tütarettevõtteks Omniva kaubamärgi alt,“ ütles Siem.

„Kirjakande ja pakiautomaatide üksteisega sidumine annab inimestele rohkem valikuvõimalusi, kuidas nad soovivad Eesti Postilt teenuseid saada. Näiteks saaks tulevikus lasta saata omale kirju ja väikepakke töölähedasse pakiautomaati. Oluline on rõhutada, et teenuste sidumine ei kaota kuidagi ära kirjakannet maakohtades, samuti ei suleta postkontoreid ning postipunkte,“ lisas Siem. „E-arve äri on mõnevõrra erinev lehtede, kirjade ja pakkide kandest ja ei ole riigile strateegiline vajadus, seega on mõistlik see hoida põhitegevusest lahus. Usume, et infoäri eraldiseisva ettevõttena pakub rohkem väärtust ja suuremat majanduslikku kasu kui täna,“ märkis Siem. 

Ühtlasi andis minister Siem nõukogule suunise viia läbi juhtimisotsuste alane erikontroll, et tuvastada, kuidas Eesti Posti juhtkonna otsused on mõjutanud ettevõtte toimepidevust viimase kahe aasta jooksul. „Vaja on mõista, kas ja millisel kujul on juhtimisotsused viinud ebaefektiivse tegevuseni ja vajadusel võtta ette abinõud, et tulevikus sarnaseid riske minimeerida. Samuti aitab see tekitada suuremat sünergiat organisatsioonis sees, sest väga oluline on ka see, et lisaks paremale finantsilisele seisule muutuks Eesti Post tugevamaks ka sisemiselt,“ ütles Siem.