Sa oled siin

Selgusid Eesti parimad ettevõtluse edendajad

16.05.2019

Euroopa Ettevõtluse Edendamise auhinna Eesti eelvooru „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2019“ võitjaiks osutusid žürii valikul e-residentsus ja MTÜ Eesti 2.0 projekt „Suvekool Hüppelaud“.

MKM-i majandusarengu kantsler Viljar Lubi sõnul tunnustatakse ettevõtluse edendajate konkursiga edukaid tegevusi ja algatusi, mis inspireerivad ja julgustavad ettevõtjaid arenema. „Üheks võitjaks ja novembris Helsingisse Euroopa finaali minejaks osutus e-residentlus, mille orginaalsuses, mõjus, ülekantavuses ja skaleeritavuses on raske kahelda ükskõik mis Euroopa või maailma riigis. Teiseks võitnud projektiks oli edukate Eesti idufirmade rajajate entusiasmist sündinud projekt „Suvekool Hüppelaud“, mis pakub koolilastele väga praktilisi lahendusi. Sisuliselt räägitakse uuesti meie Skype’i lugu läbi füüsiliste prototüüpide ehitamise,“ kirjeldas võitjaid žürii esimees Lubi.

Tegemist oli juba 13. korda toimunud konkursiga ning iga kord on leidunud uusi tegijaid. Samas võtavad osa ka Eestis juba suureks saanud ettevõtmised, kes on üha enam märkama hakanud konkursi võlu nii Eesti kui Euroopa kontekstis.
“On oluline märgata algatusi mis aitavad elu Eestis edasi viia. E-residentsus on rahvusvahelise mõõtmega, toob Eesti ettevõtetele kliente juurde ning aitab avardada nende ekspordivõimalusi," selgitas e-residentsuse programmi juht Ott Vatter konkursi võitu.

E-residentsuse programmi kaudu annab Eesti teiste riikide kodanikele võimaluse kontrollitult ja läbipaistvalt kasutada siinseid avaliku- ja erasektori e-teenuseid. 2018. aasta lõpuks töötati välja põhjalik e-residentsus 2.0, visioon ja ettepanekud. See näeb e-residentsust kasvava teenuseplatvormina ja suurema koostööruumina e-residentidele. E-residentsusest areneb ka stardiplatvorm Eesti teenuste ja toodete ning kultuuri ekspordiks võimsa kogukonna kaudu, mis ulatub juba täna enam, kui 160-sse riiki maailmas.

"On suur au olla väikese MTÜna riiklikult tunnustatud nii väärikas seltskonnas ning seda suurem on vastutus Hüppelaua suvekooli formaati edasi arendada ja seda tutvustada ka väljaspool Eestit," ütles Hüppelaua suvekooli korraldava MTÜ Eesti 2.0 tegevjuht Ede Tamkivi.

MTÜ Eesti 2.0 on alates 2017. aastast suvekooli Hüppelaud raames viinud Eesti koolinoored kokku tehnoloogiamaailma tippudest praktikutega, kelle juhendamisel saavad noored ehitada ideest valmis käegakatsutava toote. Läbi mõtestatud ühistegevuse tugevdab Hüppelaud sidet end rahvusvahelisel areenil juba tõestanud Eesti tehnoloogiaettevõtete ning kooliõpilaste kui tulevaste tegijate vahel.

Tänavu osales võistlusel kokku 17 projekti. Euroopa Ettevõtluse Edendamise Auhinna 2019 Eesti eelvooru žüriisse kuulusid MKM majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, EBS-i professor Tiit Elenurm, EAS-i juhatuse liige Sigrid Harjo, Rahandusministeeriumi regionaalala asekantsler Kaia Sarnet ning Teenusmajanduse koja esindaja Evelyn Sepp.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.