Sa oled siin

Seadusemuudatus tagab Eesti kütuseturul ausama konkurentsi

12.08.2015

   

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal saatis ministeeriumitele kooskõlastamiseks vedelkütuse seaduse eelnõu väljatöötamiskavatsuse, milles toodud põhimõtete eesmärk on tagada Eesti vedelkütuse turul ausam konkurents.

„Kõige olulisem muudatus on, et edaspidi muutub kogu kütuse liikumise teekond ja laoarvestuse info Maksu- ja Tolliametile reaalajas kättesaadavaks. See aitab turult eemal hoida valemängijaid ja parandab maksulaekumisi riigieelarvesse, hinnanguliselt kuni 17 miljonit eurot aastas“ ütles minister Kristen Michal.

Ta lisas, et kindlasti on see hea uudis täna turul ausalt tegutsevatele kütusemüüjatele. „Aus konkurents tervendab turgu ja on kokkuvõttes kasulik nii tanklakettidele kui tarbijatele,“ lausus ta.

Samuti võimaldab planeeritav seadusemuudatus Maksu- ja Tolliametil planeerida ja teostada müüki mineva kütuse liikumise üle järelevalvet senisest operatiivsemalt ja väiksema ajakuluga.

Plaanide kohaselt peaksid muudatused jõustuma 2017. aasta alguses. 

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.