Sa oled siin

Riik toetab konverentside ning kultuuri- ja spordiürituste läbiviimist 15 miljoniga

06.09.2010

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas määrusemuudatuse, millega riik toetab rahvusvaheliste konverentside ning kultuuri- ja spordiürituste läbiviimist Eestis täiendavalt 15 miljoni krooniga.

Toetuse andmise eesmärk on Eestit külastavate väliskülastajate ööbimiste arvu suurendamine, motiveerides korraldama Eestis rahvusvahelisi konverentse ning kultuuri- ja spordiüritusi.

Võrreldes eelmise vooruga täpsustatakse muuhulgas minimaalse väliskülastajate ööbimiste koguarvu nõudeid. Toetatava konverentsi puhul suureneb nõutav minimaalne väliskülastajate ööbimiste koguarv Harjumaal 500 ööbimiseni ning väljapool Harjumaad säilib kehtiv minimaalne koguarv 300.

Toetatavate kultuuri- või spordiürituste puhul suureneb minimaalne nõutav väliskülastajate ööbimiste koguarv 1000 ööbimiseni.

Ühe projekti toetussumma konverentside puhul on 250 000 kuni 500 000 krooni ja kultuuri- või spordiürituse puhul 300 000 kuni miljon krooni. Toetus võib katta kuni 70 protsenti abikõlblikest kuludest.

Määruse järgi saavad rahvusvaheliste konverentside ja kultuuri- ja spordiürituste kavandamiseks ja läbiviimiseks toetust taotleda riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused, mittetulundusühingud, sihtasutused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Eelmisse taotlusvooru esitati 96 taotlust kogusummas 65 miljonit krooni. Muuhulgas toetas riik Euroopa Filmiakadeemia auhinnagala, Võru folkloorifestivali, Tallinna Filharmoonia Brigitta festivali, laskesuusatamise- ja purjetamise EM-i ja paljude konverentside korraldamist.

Taotluste vastuvõtmise algusest ja nende esitamise tähtaegadest teavitab EAS. Toetusi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.