Sa oled siin

Riik teeb ettepaneku järelevalve ametite ühendamiseks

27.03.2018

Täna allkirjastas majandus- ja taristuminister Kadri Simson majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettepaneku ühendada Tarbijakaitseamet Tehnilise Järelevalve Ametiga. Ametite ühendamise eesmärk on koostöövõime parendamine ja riikliku järelevalve tõhustamine.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ettepanek on liita alates järgmise aasta 1. jaanuarist Tarbijakaitseameti ülesanded ja personal Tehnilise Järelevalve Ametiga ning seeläbi moodustada Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet. Täna saadeti ettepanek teistele ministeeriumitele tagasiside andmiseks ning ametite liitmise lõplik otsus tehakse valitsuse istungil.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on järelevalve ametite ühendamine osa riigireformist, mille sisuks on avalike teenuste kvaliteedi ja kättesaadavuse paremaks muutmine. „Nii Tarbijakaitseamet kui Tehnilise Järelevalve Amet teostavad mõlemad riiklikku järelevalvet,“ selgitas ta. „Nendes ametites leidub kattuvaid valdkondi, kus kontrollitakse näiteks samu ettevõtteid. Loodavas ühendametis on ametnikel võimalik hõlpsamini omavahel koostööd teha ja ettevõtjatele muutub riigiga suhtlemine lihtsamaks ja arusaadavamaks,“ selgitas ta.

Plaanitava Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti abil on võimalik ühtlustada kahe asutuse tööprotsesse ja turujärelevalvet. Teiseks oluliseks eesmärgiks on halduskoormuse vähenemine ettevõtjatele. Ametite liitmine võimaldab ka organisatsioonisiseselt kulusid mõistlikumalt kasutada, mistõttu on paremad võimalused ühendameti töötajatele tööturule vastavat palka maksta.

Ametite tänaste tööprotsesside hindamiseks viidi läbi analüüs, mille teostas konsultatsioonifirma Price WaterhouseCoopers. Analüüs näitas, et ametites esineb järelevalve teostamisel kattuvaid valdkondi, mille raames teostatakse järelevalvet samade kontrollitavate üle, kuid nõuded puudutavad erinevaid detaile.

Samuti toodi raportis välja, et mõlemad ametid tegelevad ühtemoodi nõustamise, ennetus- ja teavitustööga oma valdkondades.

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

25.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM uurib võimalusi ametite funktsioonide liitmiseks

Järgmise aasta märtsiks viib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös ministeeriumi haldusalas oleva nelja ametiga läbi analüüsi, et selgitada välja millist kasu tooks ametite funktsioonide ühendamine.