Sa oled siin

Riik suunab loomemajanduse arengusse ligi 100 miljonit krooni

02.07.2009

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts saatis eile ministeeriumide vahelisele kooskõlastusringile määruse eelnõu, millega riik suunab 98 miljonit krooni loomemajanduse edendamiseks.
„Samamoodi kui uuenduslikkust soosiv keskkond, aitab loovust ja loomingulisust soosiv ning toetav keskkond kaasa Eesti ettevõtluse arengule,“ sõnas minister.
Ettevõtluse arendamiseks loomemajanduses on vajalik kasvatada arenduskeskkondi ja toetada loomeinkubaatorite teket, mis loovad eelduse kõrgemat lisandväärtust tootvate ja eksporti kasvatavate loomeettevõtete kasvuks. Määruse tingimustel saavad 2009. aasta sügisest taotleda loomemajanduse arendamiseks raha nii loomeinkubaatorid kui ka valdkonna arenduskeskused.
Toetatavad investeeringud jagunevad kaheks: investeeringud põhivarasse ning investeeringud teenuste arendamiseks ning nende pakkumiseks.
Investeeringutel põhivarasse on võimalik saada toetust kuni 15 miljonit krooni, 100 protsendi ulatuses projekti kogumaksumusest. Teenuste arendamise ja loometeenuste pakkumisega seotud tegevusteks saab vahendeid taotleda kuni 3 miljonit krooni (80 protsenti projekti kogumaksumusest).
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis välja töötatud meetme esimene taotlusvoor avatakse sügisel, toetust saab taotleda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS). Riik rahastab loomemajanduse arendamist Euroopa Liidu 2007-2013 programmiperioodi raames.