Sa oled siin

Riik peab ettevõtlust ja innovatsiooni toetama kliendikesksemalt

04.10.2018
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist

Valitsus kiitis heaks ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna tõhustamiskavas toodud ettepanekud, mis aitavad muuta riigi toetustegevusi efektiivsemaks ning pakkuda ettevõtjate vajadustele vastavaid avalikke teenuseid.

„Efektiivsema toetussüsteemiga saavad ettevõtjad riigi poolt pakutavad avalikud ning sõltumatud teenused lihtsamini kindlatest kohtadest kätte, mis vähendab mõlema osapoole bürokraatiakoormat ja annab rohkem aega tegeleda ettevõtte arendamisega,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist. „Lisaks aitab tõhustamiskava siduda ettevõtluse ja teaduse teid, et minna tulevikule vastu innovaatilisemate lahendustega ning saavutada eelis nii sise- kui välisturul. Oluline on, et teadus ja ettevõtlus Eesti majanduse huvides üksteist toetaksid, mitte ei areneks erinevates suundades,“ lisas Tammist.

„Eesti riik toetab ettevõtlust ja innovatsiooni aastas üle 250 miljoni euroga. Analüüs tõi välja, et 15 asutust osutavad ettevõtjatele kokku üle 275 teenuse toetustest, laenude, garantiide ja nõustamiseni. See näitab, et süsteem on muutunud ettevõtjate jaoks ülearu keeruliseks ja vaja on muutusi,“ lisas rahandusminister Toomas Tõniste.

Eri osapoolte koostoimimist, nende huvide koordineerimist ja suunamist on võimalik suurendada tõhustamiskava ettepanekute toel. See on eriti oluline, arvestades, et lähiajal alustatakse uute strateegiliste dokumentide koostamisega, millega raamistatakse Eesti strateegilised suunad järgmiseks kümneks või enamaks aastaks.

Eksperdid tõid välja, et Eestis puudub ühtne arusaam ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna probleemidest ja väljakutsetest ning teadus- ja arendustegevuse alane koostöö on liiga väike, mistõttu on tõhustamiskava vajalik.

Tõhustamiskavaga esitati kokku üle 172 parendusettepaneku. Tõhustamiskava koostamist koordineerisid majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja rahandusministeerium koostöös teiste ministeeriumidega. Ettepanekuid käsitles ministeeriumide vaheline töörühm, kaasates laia ringi erinevaid osapooli.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Tammist õnnitles Jaapanit EXPO 2025 korraldamise puhul

Teisipäeval kohtus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist Jaapani suursaadiku pr Yoko Yanagisawaga, kes edastas Jaapani IT-ministri Takuya Hirai tänu mullu oktoobris toimunud eduka visiidi eest Tallinna Digisummitil.

Suursaadik sõnas ka, et Jaapani Rahvusvahelise Koostöö Pank panustab 40 miljoni euroga loodavasse Põhjamaade ja Balti riikide edukamatesse IT-ettevõtetesse investeerivasse riskikapitali fondi, mille kogumahuks on ligi 100 miljonit eurot. Fondi teisteks investoriteks on OMRON, Panasonic ja Honda Motor ning fondi haldab AS BaltCap.

14.01.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Tammist: Eesti majandusolukord on hea, kuid hoiame tähelepanu tulevikul

Kui eelmisel aastal oodati 3,6%-list majanduskasvu, siis selleks aastaks prognoositud kasv on 0,3 protsendipunkti võrra väiksem. Majanduskasvu toetab jätkuv tööhõive, palga kasv ning kodumajapidamiste jõukuse suurenemine. Kolme suurema majandusprobleemina tuuakse taas välja oskustööjõu puudus, vähene innovatsioon ja ebapiisav konkurentsivõime.