Sa oled siin

Riik kuulutas välja Eesti esimese taastuvelektri vähempakkumise

19.11.2019
Foto: Erik Riikoja
Foto: Erik Riikoja

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas Eesti esimese taastuvelektri vähemapakkumise vooru.

„Taastuvenergia tootmisseadmete investeeringukulud on viimaste aastate jooksul oluliselt vähenenud, mistõttu on loogiline asendada senine garanteeritud toetusskeem vähempakkumistega, mis tagab tarbijatele soodsama hinna,“ ütles Aas. Minister selgitas, et esimeses voorus testitakse eelkõige turu võimekust ning sellele järgnevad tulevikus suurema mahulised rohelise elektri hanked.

Esimene vähempakkumisega soovib riik saada alates 2021. aastast turule täiendavalt 5 GWh ulatuses taastuvast energiaallikast toodetud elektrienergiat aastas, selleks sobivad näiteks nii väikesed tuulikud, päikesepaneelid kui biogaasijaamad. Vähempakkumise võitjale makstakse toetust 12 aasta jooksul ning toetuse lagi on 53,7 eurot/MWh, kuid turuhinnaga mitte rohkem kui 93 eurot/MWh.

Vähempakkumisel saavad osaleda ainult uued tootmisseadmed, mille elektriline võimsus jääb vahemikku 50 kW kuni 1 MW. Pakkumine tuleb esitada Eleringile. Pakkumiste esitamise tähtaeg on kuni 18. märts 2020. Niinimetatud vana toetusskeem lõppes 2018. aastal, edaspidi tuleb turule ainult vähempakkumise võitnud tootjate toodetud taastuvelekter.

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.