Sa oled siin

Riik korraldab täna krattide konverentsi

30.01.2019
Ilya Pavlov
Ilya Pavlov

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Riigikantselei veetav ekspertrühm korraldab täna ettevõtetele krattide ehk tehisintellekti konverentsi. Ürituse käigus diskuteeritakse ja kogutakse tagasisidet krattide riikliku tegevuskava põhiseisukohtadele.

Ühtekokku osaleb täna Tallinnas toimuval krattide konverentsil üle 50 ettevõtte ja asutuse esindaja, kes puutuvad igapäevaselt kokku krattide erinevate kasutusaladega. Nende seas näiteks nii telekomiettevõtted Telia ja Elisa kui ka sõidujagamisteenust pakkuv Taxify ja mitmed riigiasutused, alates justiitsministeeriumist kuni Riigi Infosüsteemi Ametini.

Konverentsi avab ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, kelle sõnul on oluline, et riikliku krattide regulatsiooni loomise protsessi oleksid kaasatud eeskätt neid lahendusi oma töös juba kasutavad osapooled.

„Tehisintellekti lahenduste kasutuselevõtul tuleb sihiks seada Eesti inimeste elujärje tõstmine. Nutikad robotid võimaldavad tööstustootmises või ehituses teha parema kvaliteediga asju kiiremini või anda täpsemaid raviotsuseid tervishoius või teostada masinate abil ettevõtjale liigse halduskoormuseta järelevalvet. Soovime koostöös ettevõtjatega arendada radikaalselt uudseid ja julgeid ideid, mis raputaksid töökorraldust avalikus ja erasektoris,“ kommenteeris minister riigi soovi olla tehisintellekti rakendamisel maailmas esirinnas.

“Riigi loodud krattide ekspertrühma eesmärgiks on töötada käesolevaks kevadeks välja ettepanekud, millistel aladel oleks krattidest Eestile enim kasu ja milliste meetmetega nende kasutuselevõttu toetada. Nii seda kui ka ettepanekuid meie õigusruumi arendamiseks soovime pakkuda välja koostöös ettevõtete ja ekspertidega, kes juba kratte oma igapäevatöös aktiivselt kasutavad,“ selgitas Tammist.
Terve päeva kestval konverentsil tutvustatakse krattide projekti eesmärke, tehtud tööd ja metoodikat. Samuti tutvutakse Soome tehisintellekti strateegia ja seotud tegevustega. Lisaks viiakse koos osalejatega läbi rühmatööd juba praegu ekspertrühma poolt kokku pandud tegevuskava esialgsete põhiseisukohtade teemal, et neid analüüsida.

Kratt on tehisintellekti rakendus ja põhineb tarkvaralisel algoritmil. See on iseseisev ja õppimisvõimeline. Krati võimalikuks kasutusalaks on näiteks erinevate otsuste tegemiseks andmete põhjal soovituste pakkumine ja tegevuste efektiivsemaks muutminr. Ka robotmasinad, nagu isejuhtivad sõidukid, toetuvad oma protsessides tehisintellekti rakendustele.

Oma ideid krattide ja nende kasutusvõimaluste kohta saavad välja pakkuda kõik huvilised veel kuni 10. veebruarini aadressil www.kratid.ee, kus ideid saab esitada nii avaliku kui ka erasektori kategoorias. Kõigi välja pakutud ideede seast valitakse välja parimad ning mõlema kategooria parima idee autorit tunnustatakse kutsega rahvusvahelisele konverentsile Tallinn Digital Summit 2019. Ühtlasi võetakse parimad välja pakutud ideed kasutusse.

Veel uudiseid samal teemal

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on konkursi tingimuste muutmise eesmärk ennekõike konkurentsi soodustamine.
17.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister pikendab 3,6 GHz sageduskonkursi avalikku konsultatsiooni

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem pikendab esimese 5G sageduse – 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avalikku konsultatsiooni. Sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

03.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister muudab 3,6 GHz sageduskonkursi määrust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem saatis avalikule konsultatsioonile esimese 5G sageduse - 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse, mille kohaselt kuulutakse konkurss välja neljale sagedusloale varasemalt plaanitud kolme asemel.