Sa oled siin

Riik hakkab analüüsima erandite tegemist energiamahukatele ettevõtetele

10.03.2016
Ettevõtlusminister Liisa Oviir
Ettevõtlusminister Liisa Oviir

Ettevõtlusminister Liisa Oviir tegi täna valitsusele ettepaneku elektrihinna erinevuse kehtestamiseks energiaintensiivsetele ettevõtetele.
Valitsuse suunise kohaselt hakkavad majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning rahandusministeerium koos analüüsima võimalusi elektrihinna erinevuse kehtestamiseks ning välja töötama sobivat metoodikat.

„Et suurendada uute välisinvesteeringute juurdevoolu ja soodustada eksporti, on vaja sarnaselt naaberriikidele teha energiamahukatele ettevõtetele hinnaerandeid,“ ütles Oviir. „Sealjuures on oluline, et erandid suurtele ei kahjustaks väiketarbijaid,“ lisas ta.

Ministri sõnul sobib Eesti geograafiline asukoht ja ärikeskkond hästi energia- ja tehnoloogiamahuka tööstuse arendamiseks. „Taolised ettevõtted töötavad keskmisest suurema lisandväärtusega, suudavad maksta rohkem palka ja panustavad riigi majanduskasvu,“ rääkis Oviir.

Oviiri hinnangul võrdsustaks suurtööstuse elektrihinna osaline alandamine Eesti investeerimiskeskkonda lähimate naabritega. Eesti turu vastu on seni huvi tundnud nii serveripargid kui metalli- ja puidutööstusettevõtted, kes on soodsama investeeringukeskkonna tõttu viinud oma investeeringud mujale.

/10.03.2016/

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.