Sa oled siin

Riik aitab renoveerida kaugküttesüsteeme 70,5 miljoni euroga

29.09.2015

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) saatis kooskõlastusele kaugküttesüsteemide toetamise tingimused, mis näevad ette Eesti kaugküttesektori renoveerimiseks 70,5 miljonit eurot.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul saab toetuse tulemusena rekonstrueeritud umbes 40 kaugküttekatelt ja 137 kilomeetrit amortiseerunud ning ebaefektiivset soojustorustikku. Toetus on suunatud eeskätt väiksematele asulatele, millede katelde võimsused jäävad üldjuhul vahemikku 1-3 MW. Kokku saab renoveeritud vähemalt 86 megavati ulatuses kaugküttekatlaid.

„Meie eesmärgiks on kaugküttesektori arendamine, energiatõhususe tõstmine ja tulevikus kaugkütte osakaalu suurenemine üldises energiatarbimises. Ainult efektiivselt toimiv kaugküte on jätkusuutlik ja konkurentsivõimeline. Toetust on plaanis anda kohalikele omavalitsustele ja soojusettevõtjatele kaugküttetorustike renoveerimiseks või uute ehitamiseks. Samuti saab taotluse esitada uute katlaseadmete ostmiseks või vanade taastamiseks. Toetuse saamiseks peab kohalikul omavalitsusel olema koostatud ka soojusmajanduse arengukava, mis näitab, et selles piirkonnas on kaugküte jätkusuutlik ja tarbijale parim lahendus,“ ütles minister.

Tegevust rahastab riik Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist. Soojustorustiku renoveerimiseks on ette nähtud 27,5 miljonit eurot ning kaugküttekatelde renoveerimiseks 43 000 000 eurot. Ühtekuuluvusfondi toetusi hakkab suunama SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

MKM ootab eelnõule tagasisidet turuosalistelt ja teistelt ministeeriumitelt 5. oktoobrini.

/29.09.2015/

Veel uudiseid samal teemal

Smart Connectivity visiooni tutvustamine tänasel Kolme mere tippkohtumisel. Foto: Three Seas/Arno Mikkor
19.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tutvustab visiooni Tallinnast Splitini targa ühenduvuse piirkonna loomiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel tutvustatakse täna kolme mere algatuse raames targa ühenduvuse visiooni, millega soovitakse anda rahvusvaheliselt suunda energia- ja transpordisektori digipöördeks ja ühendamiseks.

22.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Taastuvenergia toetusvajadus väheneb jõudsalt

Riigi vähempakkumisele 5 gigavatt-tunni (GWh) roheelektri ostmiseks aastas laekus kokku 25 pakkumist kogumahus 23,6 gigavatt-tundi ning hind kujunes oluliselt madalamaks kui eelmisel hankel.