Sa oled siin

Riigiasutustele avanes kasutamiseks Riigi privaatpilve keskkond

22.05.2017

Riigi privaatpilv ehk Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse (RIKS) hallatav pilvekeskkond võimaldab riigi institutsioonidele ja elutähtsa teenuse osutajatele mugavaid ja turvalisi pilvelahendusi. Projekti pilootetapis on pilve lahendust testinud juba 11 riigiettevõtet ja teenuse lepingu osas on läbirääkimised lõpusirgel mitme riigiasutusega.

Riigi privaatpilve loomine võimaldab riigiasutustel hoida kokku nii riist- kui tarkvarakuludelt ning suurendab avaliku sektori infoturbe võimekust, kuivõrd avalikud teenused muutuvad Riigipilve vahendusel standardiseerituks ning ei sõltu konkreetsest asutusest.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkuti sõnul on pilvetehnoloogia ja pilveteenuste kasutamine oluline Eesti e-riigi arengutaseme ja turvalisuse hoidmiseks. Sikkut toonitas, et riigipilve näol on seega tegu e-riigi alustaristu osaga – mis võimaldab riigiasutustel pilvetehnoloogia eeliseid kasutusele võtta.

Möödunud nädalal toimus ka riigipilve esimene infopäev, kus osalesid riigieelarveliste asutuste ja elutähtsate teenuste osutajate IT juhid ja spetsialistid. Infopäeva modereeris RIA infosüsteemi arhitekt Andres Kütt, kes selgitas Riigipilve olulisust riigi IT taristule. Projekti seisust ja liitumise võimalustest andis ülevaate RIKS-i juhataja Laur Lemendik.
Riigi privaatpilve pilooti ehitab konsortsium, kuhu kuuluvad peale RIKS-i veel Cybernetica, Dell EMC, Ericsson, OpenNode ja Telia. Privaatpilve esimene etapp on kasutamiseks valmis.
Riigipilve infopäeva korraldas  Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine", mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Täpsem info Riigipilve kohta: www.riigipilv.ee

/19.05.2017/

 

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
11.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM hakkab koostöös Tartu Ülikooliga noortele programmeerimist õpetama

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tartu Ülikool allkirjastasid lepingu, et viia läbi noortele mõeldud programmeerimise e-kursus “Tehnoloogia tarbijast loojaks”. Lepingu kohaselt õpetab Tartu Ülikool koostöös koolidega 2022. aasta kevadeks programmeerimist vähemalt 500 noorele üle Eesti.