Sa oled siin

Riigi Infosüsteemi Amet kuulutas välja hanke e-residentsuse projekti teavitustegevuse partneri leidmiseks Ameerika Ühendriikides

06.07.2015
Tegemist on pilootkampaaniaga, mille tulemusena soovib EAS tutvustada e-residentsust Ameerika Ühendriikide peavoolu meedia kanalitele ja ulatusliku levikuga Ameerika Ühendriikide tehnoloogia meedia kanalitele. Sõlmitava hankelepingu maksumus on kuni 160 000 eurot koos kõikide maksudega, kampaania toimub kevadel 2016.
 
„Planeerime e-residentsuse rahvusvahelist teavitustegevust, et jõuda läbi USA tippmeedia potentsiaalsete e-residentideni ja e-residentsuse platvormi arendajateni ning teenusepakkujateni. Esimese kampaaniaga testime pilootkorras, kuidas selline lähenemine töötab ning millist tulemust toob. Kui tulemused on edukad, kopeerime väljatöötatud mudelit teistel sihtturgudel üle maailma,“ ütles Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka. 
 
“Plaanitav kampaania on e-residentsuse esimene Eesti riigi poolt elluviidav rahastatud teavitustegevus. Teavituskampaaniat rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“,” lisas Taavi Kotka. 
 
Hetkeseisuga on e-residentsust taotlenud kokku üle 3500 inimese ning e-residendi digi-ID on kätte saanud üle 2000 e-residendi. Taotluseid on tulnud 101 riigist: Soomest (26 protsenti), Venemaalt (12), Ukrainast ja USAst (6), Saksamaalt, Lätist ja Ühendkuningriigist (4), millele järgnevad väikese vahega Holland ja Itaalia (3) ning India, Leedu ja Rootsi (2). Enam kui 18 000 potentsiaalset e-Residenti on tellinud programmi infokirja.
 
Eesti on esimene riik maailmas, mis pakub alates 2014. aasta detsembrist e-residentsust. E-residentsus annab välisriikides elavatele välismaalastele Eesti elanikega sarnased võimalused Eesti e-keskkonnas tegutsemiseks ja e-teenuste kasutamiseks. E-residentidele väljastatakse digi-ID, mis annab välismaalasele võimaluse ajada asju digitaalselt ja asukohast sõltumata. 
 
Nii on näiteks väljast poolt Euroopa Liitu pärit inimesel võimalik luua omale baaskeskus Euroopa Liidus asjaajamiseks – tal on võimalik asutada äriühing Eestis ning osaleda aktiivselt selle juhtimises, elades ise näiteks Ameerika Ühendriikides. Eesti e-residendid võivad asutada interneti kaudu ettevõtte, teha e-panganduse tehinguid, saada ligipääsu rahvusvahelistele makseteenuste pakkujatele, esitada tuludeklaratsiooni elektrooniliselt, kaugjuhtida ettevõtet ning digitaalselt allkirjastada dokumente ja lepinguid. 
 
E-residendi digi-ID ei ole füüsiline isikut tõendav või reisidokument ja sellel ei ole fotot. E-residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba. Rohkem infot e-residentsuse kohta: http://e-resident.gov.ee
 
Lisainfo:
 
Katre Kasmel
e-residentsuse turundus- ja kommunikatsioonijuht
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Lõõtsa 2a, 11415 Tallinn, Estonia
katre.kasmel [at] eas.ee
e-resident.gov.ee

Veel uudiseid samal teemal

Laieneb riigi infosüsteemi kuuluvate andmekogude turvalisuse tagamiseks lubatud infoturbestandardite ring. Foto: Ilya Pavlov/Unsplash
14.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riigi infosüsteem teeb suuri samme rahvusvahelise koostöö edendamiseks

Valitsus kiitis möödunud nädala istungil heaks infosüsteemide turvameetmete süsteemi määruse muutmise eelnõu, mis laiendab edaspidi riigi infosüsteemi kuuluvate andmekogude turvalisuse tagamiseks lubatud infoturbestandardite ringi.

Minister Raul Siem (vasakul) kohtus Riias Läti digiasjade eest vastutava keskkonnakaitse- ja regionaalarenguministri Juris Pucega (paremal).
05.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti arendab andmevahetust Lätiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus sel nädalal Riias Läti digiteemasid katva keskkonnakaitse- ja regionaalarenguminister Juris Puce’ga, et käivitada kahe riigi vahel andmevahetuse arendamine.