Sa oled siin

Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus (RIKS) asub koostöös Ericssoniga rajama pilve lahendust Eesti avalikule sektorile

24.08.2016

RIKS valis Ericssoni ja tema koostööpartnerid rajama ja haldama Eesti riigi hübriidpilve keskkonda. Valmiv lahendus suurendab riigi e-teenuste digitaalset järjepidevust, käideldavust ja turvalisust.

Projekti juhtivpartneriks on Ericsson ja teised koostööpartnerid on EMC, Telia, OpenNode ja Cybernetica ning pilve kasutajateks on avaliku sektori organisatsioonid.  

Koostöös luuakse lahendus, mis pakub riigi asutustele DevOps keskkonda. Valmiv lahendus on osa Eesti riigipilve lahendusest, mis võimaldab riigi asutustel paremini maandada IT riske, võtta kasutusele innovaatilisi pilveteenuseid ja suurendada riigi asutuste ressursi kasutamise efektiivsust.

„Pilveteenuste tehnoloogiad ja eelkõige hübriidpilve lahendused arenevad väga kiiresti. Riigi Infokommunikatsooni Sihtasutusel on hea meel alustada koostööd juhtivate tehnoloogiaettevõtete konsortsiumiga, mille eesotsas on Ericsson. Usume, et tänu sõlmitud kontsessioonileping on kõik osapooled motiveeritud pakkuma Eesti kodanikele parimaid teenuseid, ühendades juhtivate pilveteenuste pakkujate kõige kaasaegsemad tehnoloogiad,“ sõnas Riigi Infokommunikatsooni Sihtasutuse juht Laur Lemendik.

Projekti juhtivpartnerina paigaldab Ericsson riistvara lahendusele Intel Rack Scale Design ehitatud hüperskaala andmekeskuse (Ericsson Hyperscale Datacenter System 8000) koos pilvekeskkonna (Ericsson Cloud Execution Environment), Apcera hübriidpilve ning integratsiooniteenustega. Ericssoni lahendus sisaldab ka Guardtime ajatempli tehnoloogiat Keyless Signature Infrastructure (KSI), mis tagab süsteemide, võrkude ja andmete tervikluse. Lisaks innovatsioonilisele tehnoloogilisele lahendusele on ka unikaalne advokaadibüroo Triniti vahendusel sõlmitud kontsessioonileping RIKSi ja koostööpartnerite vahel.

„Tehnoloogiasõbralikud inimesed, proaktiivne IT sektor ja e-arengut toetav poliitika on võimaldanud Eestil areneda maailma üheks arenenumaks e-ühiskonnaks. Seetõttu on siin võimalik IT abil pakkuda elutähtsaid teenused efektiivsemalt, kuid ka õigel taristul on siinkohal oluline osa,“ sõnas Ericssoni tööstuse ja avalike teenuste üksuse juht Charlotta Sund.

„See kokkulepe näitab, et Ericssoni omas valdkonnas juhtiv pilveteenuste pakett pakub turvalisust ja skaleeritavust, mis on vajalik muutuste läbiviimiseks ja e-ühiskonna teenuste potentsiaali täielikuks väljaarendamiseks.”

Lisainformatsioon:
Laur Lemendik, RIKSi juhataja, Laur.Lemendik [at] riks.ee 

/24.08.2016/

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
11.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM hakkab koostöös Tartu Ülikooliga noortele programmeerimist õpetama

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tartu Ülikool allkirjastasid lepingu, et viia läbi noortele mõeldud programmeerimise e-kursus “Tehnoloogia tarbijast loojaks”. Lepingu kohaselt õpetab Tartu Ülikool koostöös koolidega 2022. aasta kevadeks programmeerimist vähemalt 500 noorele üle Eesti.