Sa oled siin

Reklaamiseaduse muudatus loob võimalused rahatarkuse arendamiseks

26.07.2019

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium leppis Võlanõustajate Liiduga kokku edasistes tegevustes, et ühiselt tõsta tarbijate rahatarkust ja vastutustundlikku laenamist.

Eile Pärnus toimunud kohtumisel otsustati ühiselt, et Võlanõustajate Liit hakkab koos majandusministeeriumi ja järelevalveasutustega pöörama suuremat tähelepanu tarbijate teadlikkuse tõstmisele finantskirjaoskusest ehk rahatarkusest. Hetkel käimasolev rahatarkuse arendamise programm lõpeb järgmisel aastal ning Rahandusministeeriumi eestvedamisel hakkab lähiajal uue programmi koostamine. Ühtlasi võimaldab kavandatav reklaamiseaduse muudatus ka finantsasutustel omalt poolt panustada rahatarkuse edendamisse, kuna muudatuse kaudu saaksid nad avaldada artikleid ning selgitada tarbijatele turul pakutavate laenutoodete sisulisi erinevusi, laenamisega kaasnevaid kohustusi ja võimalikke riske.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Kristi Talvingu hinnangul on muutuste tegemiseks õige aeg, sest laenuturg on viimaste aastatega muutunud stabiilseks. „Reklaamiseaduse muudatusega jõuab tarbijateni rohkem informatsiooni erinevate laenutoodete võrdlusena. Seeläbi tagame nõudluse ja pakkumise tulemusena parimad laenutingimused ning paraneb elanike finantskirjaoskus,“ märkis Talving.

Seni on majandusministeerium saanud Võlanõustajate Liidult regulaarselt statistikat, et jälgida laenuturul toimuvat mõju tarbijatele. Eile toimunud kohtumisel leppisid ministeerium ja Võlanõustajate Liit kokku regulaarses koostöös ning Liidu poolt jooksvas järelevalveasutuste informeerimises, kui finantsettevõte rikub vastutustundliku laenamise põhimõtet.

„Võlgadesse sattumise ennetamisel on kõige olulisem tagada laenu andjate poolt põhjalik maksevõimelisuse hindamine. Kui inimene ei ole suuteline laenu tähtaegselt tagasi maksma, ei tohi ka laenu andjad talle kergekäeliselt laenu anda,“ ütles Võlanõustajate Liidu juhatuse liige Evelyn Eichhorst. „Reklaamiseaduse muudatus aitab parandada tarbijate teadlikkust, kuid riigil on vaja edaspidi tegeleda laiemalt finantskirjaoskuse edendamisega ja ettevõtjate suhtes järelevalve tugevdamisega. Meil on hea meel, et koostöövõimalused selleks on loodud,“ täpsustas Eichhorst.

Veel uudiseid samal teemal

Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga.
02.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Siem jagas Läti majandusministriga kriisiaegse ettevõtluse toetamise kogemusi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga, et arutada ja jagada kogemusi Eesti ja Läti ettevõtluspoliitika meetmete kohta koroonaviiruse valguses.

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
13.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused peavad ärikasutajatele tagama selgemad kasutustingimused

Alates 12. juulist on Eestis otsekohalduv Euroopa Liidu määrus, mis aitab vahendusteenuste ärikasutajatele tagada läbipaistvamad ja õiglasemad kasutustingimused.