Sa oled siin

Rahvusvaheliste ürituste korraldajad saavad 5,3 miljoni eurot toetusi

07.09.2015
Ettevõtlusminister Urve Palo
Ettevõtlusminister Urve Palo

Ettevõtlusminister Urve Palo kinnitas rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetamise korra, millega toetatakse 3,2 miljoni euroga rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste ning 2,1 miljoni euroga rahvusvaheliste konverentside korraldamist. Toetusskeemi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Ettevõtlusminister Urve Palo ütles, et rahvusvahelised sündmused ja konverentsid on sageli Eesti külastamise põhjuseks ning sellise toetuse abil saame väliskülastajate ööbimiste arvu ja siin tehtud kulutusi suurendada.

„Majanduslik mõju on seda suurem, mida rohkem osaleb sündmusel väliskülastajaid ning mida rohkem teenuseid pakuvad piirkonna ettevõtted,“ märkis Palo. Ta lisas, et rahvusvaheliste konverentside korraldamine annab ka Eesti teadusasutustele ja ettevõtetele võimaluse muutuda rahvusvahelisemaks.

Toetuse andmise eesmärk on suurendada Eesti tuntust rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toimumise sihtkohana ning suurendada väliskülastajate ööbimiste arvu majutusettevõtetes, parandada koostööd sündmuste ja konverentside korraldajate ja turismiteenuste pakkujate vahel. Toetus aitab kaasa ka sündmuse professionaalsele turundusele suurendades sündmuse atraktiivsust sihtrgruppide hulgas.

Toetusskeemi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Toetusskeemi eelarve on 5,3 miljonit eurot, millest 3,2 miljonit eurot on mõeldud rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste toetamiseks ja 2,1 miljonit eurot rahvusvaheliste konverentside toetamiseks. Toetusskeemi eelarvele lisandub taotlejate omafinantseering mahus vähemalt 30% ehk minimaalselt 2,27 miljonit eurot.

Spordi- ja kultuurisündmuste toetuse taotluste esitamiseks korraldatakse taotlusvoorud, konverentside taotluste esitamine toimub jooksvalt. Toetuse andmist on kavandatud ellu viia üle-eestilisena. Toetatakse sündmusi, mida korraldatakse Eestis.

Lõppenud 2007–2013 „Rahvusvaheliste ürituste ja konverentside toetamise meetmega“ toetati 88 taotlust 3,51 miljoni euro ulatuses. Toetuse abil korraldatud sündmuste tulemusena lisandus Eestis kokku 250 600 väliskülastajate veedetud ööd, sündmustel osales kokku ligi 92 000 väliskülalist.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

Viirelaid. Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
04.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM lihtsustab majutusteenuse osutamise nõudeid

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas saatis kooskõlastusringile turismiseaduse ja teiste seaduste muutmise eelnõu, millega lihtsustatakse majutusteenuse osutamise nõudeid ning muudetakse külastajate registreerimine majutusettevõtetes digitaalseks.