Sa oled siin

Prantsusmaa digiminister: Eesti ja Prantsusmaa vaheline partnerlus on loogiline samm

20.03.2018

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ning Prantsuse digiminister Mounir Mahjoubi allkirjastasid täna Eesti ja Prantsusmaa vahelise koostööleppe. Koostööleppe alusel alustab Eesti tihedat koostööd Prantsuse valitsusega e-valitsemise ja digiriikluse vallas.

Prantsusmaa digiminister Mounir Mahjoubi tunnustas tänasel kohtumisel ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Paloga Eesti saavutusi digivaldkonnas. Mahjoubi ütles, et Eesti on eeskujuks mitte ainult oma tehnoloogiliste saavutuste avalikku sektorisse kaasamise eest, vaid ka innovatsioonile avatud mõtteviisi poolest. “Eesti ja Prantsusmaa vaheline partnerlus on meie valitsuse jaoks väga loogiline samm. Soovime jätkata kahe riigi ekspertide juba praeguseks väga viljakaks osutunud dialoogi. Usun, et Eestil ja Prantsusmaal on ühine eesmärk: digitaalne areng, mis on kättesaadav kõigi jaoks.”

Minister Palo sõnul on ühe Euroopa mõjukaima suurriigi koostöösoov Eesti riigile suur tunnustus. „Täna allkirjastatud koostööleppe eesmärk on vahetada kogemusi ja häid praktikaid ennekõike e-valitsemise, tehnoloogiasektori arengu ja küberturvalisuse valdkondades,“ kommenteeris ta.

„Eesti valitsuse koostöö Prantsusmaaga avab loodetavasti uksi ka meie ettevõtjatele. Mida rohkem riike maailmas oma infosüsteeme moderniseerib, seda suurem on tõenäosus, et saame tulevikus rääkida andmete ülepiirilisest liikumisest, mis teeb omakorda ettevõtjate ja kodanike elu lihtsamaks,“ selgitas Palo.

Alates selle aasta teisest poolest on plaanis kahe riigi vahel nii ekspertide visiite ja mentorlust, ühiste ürituste korraldamist, riigi infosüsteemide tehniliste lahenduste jagamist kui ka ühiste seisukohtade välja töötamist Euroopa Liidu digivaldkonna poliitikate osas.

„Eesti suutis oma eesistumise ajal käivitada mitmeid olulisi digivaldkonna algatusi. Meid on maailmas märgatud ja loodan, et partnerluses Prantsusmaaga suudame Euroopa Liidu ühe arenenuma digiriigina järjest enam oma häält kuuldavale tuua,“ ütles Palo.

Lisaks koostööleppe sõlmimisele avas minister täna hommikul Eesti Suursaatkonnas Pariisis Puitmajatootjate äriseminari, kus viidi kokku kohalikke ja Eesti ettevõtjaid. Eesti ettevõtjatest osalesid puitmajatootjad Matek AS, EstNor, Production House, Ritsu AS, Q-Haus Baltic, Puitpesa ja Eesti Puitmajaklastri esindaja.

Päeva lõpus külastab minister Palo maailma suurimat idufirmade inkubaatorit Station F-i. Kohapeal tutvutakse Prantsusmaa idufirmadega ja arutatakse Eesti idufirmade teemadel.

Minister Palo visiit toimub 19. märtsil ja kestab ühe päeva. Ministrit saadavad side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut ja avalike suhete nõunik Emilie Toomela.

Veel uudiseid samal teemal

Minister Kaimar Karu juhtimisel luuakse uus tulevikku vaatav investeeringute plaan, mis keskendub jätkusuutlikkusele, mõistlikkusele ja läbimõeldusele. Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu: e-riik saab restardi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu seab prioriteediks e-riigi jätkusuutlikkuse tagamise ning alustab konsultatsioonidega unarusse jäetud arenduste ja investeeringute selgeks tegemiseks.

Kohtumine Huaweiga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis
16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus Hiina tehnoloogiafirma Huawei sideseadmete turvalisuse osas selgitusi andma

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus täna Huawei Nordics asejuhi Kenneth Fredrikseni ning teiste Huawei esindajatega, nõudmaks maailmas kõneainet tekitanud tehnoloogiahiiult selgitusi nende poolt toodetavate sideseadmete turvalisuse osas ning kuulamaks ära nende ettepanekud aasta lõpus konsultatsiooniringile saadetud sideteenuse osutamise ja sidevõrkude tehniliste nõuete määruse muutmise eelnõule.