Sa oled siin

Prantsuse ettevõtluse organisatsioonid avaldasid soovi teha koostööd Eestiga

19.01.2016
Ettevõtlusminister Liisa Oviir
Ettevõtlusminister Liisa Oviir

Ettevõtlusminister tutvus Prantsusmaal ettevõtluskeskkonnaga ning arutas Prantsuse ja Eesti ettevõtjate vahelisi koostöövõimalusi.

Minister Liisa Oviir kohtus Prantsusmaa visiidil suurima ettevõtjate võrgustiku MEDEF’iga, investeerimispanga BPI France’iga ning ettevõtlusagentuuri Business France’iga.

Kohtumisel prantslaste tööandjate keskliidu MEDEF’iga arutati pikemalt koostöö võimalusi energeetika valdkonnas ning vahetati kogemusi taastuvenergia kasutamisel Eestis ja Prantsusmaal.

„Selgus, et meil on ühine huvi avamere tuulikute osas ning seetõttu võtsime plaani Prantsusmaa ja Eesti vastava valdkonna ettevõtteid omavahel kokku viia,“ ütles Oviir.  

Minister Oviir tutvus ka Prantsusmaal hiljuti toimunud tugistruktuuride reformiga. Reformi tulemusel sündis Prantsusmaal organisatsioon BPI France, mis tegeleb nii ettevõtjate finantseerimisega, investeerimisega kui ka innovatsioonitoetuste andmisega.

„Arvestades, et struktuurivahendid lõppevad ka Eestil mingil ajal otsa, siis on toetuse ja laenu omavaheline kombineerimine kahtlemata hea võimalus ettevõtjate ettevalmistamiseks,“ ütles minister. „Tänu organisatsioonide ühendamisele on ettevõtjal kiirem võimalus oma tegevuste finantseerimiseks.“

Kohtumisel ettevõtlusagentuuri Business France’iga arutati ekspordi- ja investeerimispartnerite leidmise võimalusi Eestis. „Nii, nagu Eestis on EAS liikumas järjest rohkem ettevõtja vajadustest lähtuvaks tugiorganisatsiooniks, saime teada, et ka Prantsuse ettevõtlusagentuuris keskendutakse kõige rohkem kliendikesksusele, luues kliendi eripärasid arvestavaid lahendusi ning toetades ettevõtet aastaringselt,“ rääkis Oviir.

Ka Business France’i esindajad väljendasid soovi teha koostööd Eesti ettevõtetega. Eelkõige on huvitatud koostööst Prantsuse IT-ettevõtted.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir tutvus eile ja täna Pariisis Prantsusmaa ettevõtluse tugiorganisatsioonidega, kohtus Prantsuse ettevõtlusministriga ning Euroopa Kosmoseagentuuri juhtkonnaga.

19/01/2016

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Jürgen Randma
07.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Balti riikide koostöötahe on viimaste kuudega kasvanud

Balti riikide peaministrid ja transpordiministrid tõdesid, et Rail Balticu protsessides on olnud hilinemisi ning ajakavas püsimiseks tuleb kaotatud aeg ühiselt tagasi võita.

Minsiter Kaimar Karu kohtus Läti presidendi Egils Letvits’iga. Foto autor: Latvijas Valsts Prezidents
28.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus piirkonna riike liituma X-teega

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Riias Põhjala ja Balti kolleegidega, et arutada piirkonna digitaalse arengu, e-valitsemise lahenduste ja edasiste koostöökohtade üle. Minister kutsus üles ka teisi piirkonna riike liituma andmevahetuskihiga X-tee.