Sa oled siin

Piirideta reaalaja majanduse ümarlaual arutletakse rahvusvahelises konsortsiumis reaalajas toimuvate teenuste tuleviku üle

29.01.2018

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) eestvedamisel toimuvad sel neljapäeval ja reedel Tallinnas reaalaja majanduse ümarlaua arutelud, kus tutvustatakse sektori uuemaid projekte ning arutletakse rahvusvaheliste reaalajas toimuvate teenuste tulevikuplaanide üle.

Kahepäevane ümarlaud toob kokku oma valdkonna eksperdid Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Norrast ja Taanist. Oma vaatenurga annab ka Soome reaalaja majanduse ristiisaks nimetatud Bo Harald isiklikult.

“Reaalaja majandus annab ettevõtetele ja riikidele rohkem võimalusi tegutseda riigipiiridest sõltumata täielikult automatiseeritud ja ilma viivitusteta toimivas keskkonnas. Ümarlaua eesmärgiks ongi kaardistada sellisel põhimõttel toimivaid algatusi ning leida osapooltega rohkem ühiseid kokkupuutepunkte,” sõnas MKM-i infoühiskonna teenuste arendamise osakonna programmijuht Reet Reismaa.

Muuhulgas tutvustatakse lähemalt Läänemere piirkonna digitaalse innovatsiooni võrgustiku projekti DIGINNO, Eesti IKT klastri poolt algatatud reaalaja majanduse projekti Internet of Business, Omniva e-kviitungi projekti, Põhjamaade digitaalse infrastruktuuri projekti Nordic Smart Government äriinfo automaatseks vahetamiseks, soomlaste algatatud automatiseeritud raamatupidamise programmi ja standardite juurutamise projekti TALTIO, Eesti Maksu- ja Tolliameti poolt algatatud projekte Aruandlus 3.0, koostöös LHV-ga väljaarendatud palgamakse automaatse arvestuse teenust ning loodavat ettevõtluskontot.

Ümarlaua avapauk tehakse sel neljapäeval, 1. veebruaril algusega kell 12, kui tulevad esitlusele mitmed huvitavad reaalaja majanduse projektid. Ümarlaua teisel ja viimasel päeval reedel, 2. veebruaril toimuvad reaalaja majanduse töögrupid ja arutelud.

Üritused toimuvad mõlemal päeval Tallinna Õpetajate Maja ruumides aadressil Raekoja plats 14. Esitlused ja arutelud on inglise keeles. 

Reaalaja majanduse ümarlauda korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kui Läänemere Strateegia poliitikavaldkonna Innovatsioon koordinaator koostöös Soome Tehnoloogiatööstuse Liidu, Soome Digitaalse Tööstusliidu (DIMECC Ltd.) ning projektidega DIGINNO ja Internet of Business (IoB).

Ümarlaud toimub Interreg BSR programmi 2014-2020 poolt rahastuse saanud PACINNO projekti raames.

Osalema on oodatud erinevad majandus- ja panganduseksperdid, riigiametnikud, ettevõtjad ja ka lihtsalt huvilised.
Osalemiseks palume end registreerida siin: http://bit.ly/2Ecnn3g.

Pildid ümarlaualt: https://www.flickr.com/photos/152813893@N06/sets/72157663242058987/with/25170432607/

Lisainfo:

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
reet.reismaa [at] mkm.ee

Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit
sirli.heinsoo [at] itl.ee

Veel uudiseid samal teemal

18.09.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Innovatsioonipoliitika seminar toob Eestisse maailma tipud

Täna Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi ning Riigikogu Arenguseire Keskuse koostöös toimuval seminaril arutavad maailma tippteadlased, kuidas üks väikeriik saab nutika innovatsioonipoliitika abil tõsta oma konkurentsivõimet rahvusvahelisel areenil.

11.07.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ettevõtete konkurentsivõime on paranenud

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) hinnangul on Eesti majanduse hetkeseis juba viiendat kvartalit järjest tugev, jõudes 88 punktini 100-st. Samuti on see kõrgem teistest Balti riikidest ning Põhjamaadest. Lisaks püsib ekspertide hinnangul investeeringute ja eratarbimise olukord positiivsena üle keskmise.