Sa oled siin

Parts: tehnoloogia areng võimaldab kasutusele võtta uusi energiaallikaid

06.02.2014

 

 

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts osales täna Delhis peetaval rahvusvahelisel seminaril Delhi Sustainable Development Summit ministrite paneeldiskussioonis. Säästliku arengu tippkonverents toimub juba 14. korda ning toob Indiasse kokku arvukalt praegusi ja endisi riigipäid, ministreid ja tipp-poliitikuid.

Parts toonitas oma sõnavõtus tehnoloogia rolli energiale ligipääsu suurendamisel ja ebakonventsionaalsete energiaallikate kasutuselevõtul ning rääkis Eesti kogemusest põlevkivitehnoloogia arendamisel. Kuna maailma energiavajadused, eriti Aasias, lähemate aastakümnete jooksul vaid kasvavad, siis võib suureneda ka vajadus Eestis arendatavate tehnoloogiate järele. Energeetikaalase tehnoloogia innovatsiooni ning kaubanduse kaudu on võimalik astuda suur samm edasi globaalse energiajulgeoleku ning energia kättesaadavuse tagamiseks, sõnas Parts.

Minister märkis ka taastuvenergia rolli tähtsust energiaportfelli mitmekesistamisel. Kiiresti kasvavate energiavajadustega riikides on just taastuvenergial suur tähtsus jätkusuutlikuks energiatootmiseks. Taastuvenergia tehnoloogiad annavad juba täna olulise lisatõuke majanduse arengule, rääkimata võimalustest luua uusi töökohti ja tagada puhtam elukeskkond.

Ministri kõnega on võimalik lähemalt tutvuda ministeeriumi ingliskeelsel kodulehel.